سبد خرید 0

راهنمای خرید پرده

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 3 فروردین 1402 در ساعت 19 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خرید پرده یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. با در نظر گرفتن رنگ و طرح تمامی المان های چیدمان شده در منزل می‌توانید به درستی اقدام به خرید پرده متناسب و هماهنگ با دکوراسیون خود کنید. بدون شک یکی از المان‌های مؤثر در طراحی دکوراسیون داخلیکه نقش بسزایی در زیبایی محیط و اجرایی شدن انواع سبک‌های طراحی دارند، پرده‌ها هستند.

خرید پرده

 این مسئله به تنهایی دلیل بسیار محکمی است تا در فرآیند انتخاب و خرید پرده هوشمندانه‌تر عمل کنید. در میان انبوه مدل های جدید پرده، در انتخاب دچار چالش خواهید شد. ما در این مقاله سعی نموده‌ایم با ارائه نکات کلیدی و کاربردی، انتخاب شما را دراین محصول پرتقاضا، بهینه‌تر کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا راحت تر اقدام به خرید پرده دلخواه و متناسب خود کنید.

سه نکته مهم در خرید پرده

1- به هنگام تهیه و خرید پرده، در نظر گرفتن ابعاد و شکل پنجره‌ها ضروری است. از این رو بهتر است از محیط نصب پرده عکس بگیرید. پس حتماً در حین خرید به آن توجه کنید. حتماً فروشنده هم با دیدن تصاویر پنجره و یا فضای دکوراسیون شما پیشنهاد های بهتری خواهد داشت. پس بهتر است قبل از مراجعه به فروشگاه پرده از فضای داخلی و موقعیت پنجره عکس های خوبی تهیه کنید تا از راهنمایی های طراح یا فروشنده پرده استفاده کنید. 

2- ارتفاع پرده می‌بایست تا کف اتاق باشد و هرگز پرده را به صورت نیمه انتخاب نکنید. گاهی لازم است برای زیبایی بیشتر، از دو طرف پرده را به اندازه 30 سانتیمتر امتداد دهید. البته این امر در مورد پرده های فانتزی صدق نمی‌کند. اکثراً کارشناس پیشنهاد اندازه ده سانت بزرگتر از ارتفاع و عرض پنجره را به شما خواهد داد. در نظر داشته باشید که برای دیوار های بزرگ که پنجره ای کوچک دارند از پرده های بزرگ استفاده نکنید که این کار با انعکاس نور و مشخص شدن اندازه پنجره نمای زیبایی نخواهید داشت.

3- در نظر داشته باشید که فرش‌های ایرانی به سبب استفاده از رنگ‌بندی‌های بسیار، چندان هماهنگ با کانسپت‌های مدرن نیستند. از این رو در دکوراسیون داخلی مدرن، معمولاً طرح فرش را ساده انتخاب می‌کنند. همچنین رنگ محیط را با پرده، مبل و کوسن به فضا اضافه می‌کنند. این پرده های مدرن و فانتزی است که در این فضا های جدید و مدرن خود نمایی می‌کنند. در دکوراسیون مدرن بیشتر به بافت متریال ها مثل پرده و پارچه مبل و ... اهمیت داده می‌شود و این در حالیست که قالبا در دکوراسیون های کلاسیک بیشتر به جنس، طرح و رنگ پارچه مبلی، پرده و فرش توجه می‌شود و ایجاد هارمونی در دکوراسیون کلاسیک را خلق می‌کند. 

سه نکته مهم در خرید پرده

خرید پرده متناسب با سلیقه مشتری

 گاهی ممکن است سلیقه و نظر مشتری متفاوت باشد. بنابراین قبل از خرید پرده باید بررسی کنید که نقش چه آیتمی در نظر مشتری پررنگ‌تر است. فرش، پرده و یا مبلمان آنگاه بر اساس داده‌ها پرده را انتخاب کنید. برای مثال: اولویت مشتری فرش دست بافت با طرح خاصی است که رنگ غالب در آن عنابی است در اینجا شما باید متناسب با فرش از مبلمان کرم رنگی که ته مایه‌ی آن عنابی است و پرده‌هایی به رنگ عنابی روشن و یا کرم و ترکیبی از رگه های متمایل به عنابی، استفاده کنید.

قبل از خرید پرده بودجه خرید کلی لوازم را همیشه مد نظر قرار دهید.

برای خرید پرده، فرش و مبلمان، بر سه قسمت مبالغ را تقسیم کنید. به گونه‌ای عمل نکنید که هزینه خرید فرش بسیار بالا برود اما مبلمان و پرده ارزان باشد. با این کار تناسب و هماهنگی محیط به هم می‌ریزد. درواقع نتیجه چندان رضایت‌بخشی نخواهد داشت. این تناسب همانقدر که در رنگ و طرح ها موثر است در تیپ قیمتی آن ها نیز تاثیر گذار است.

خرید پرده‌ها با در نظر گرفتن این نکته که تعداد پنجره‌ها زیاد نباشد، حداقل بین 15 تا 20 میلیون تومان برآورد می‌شود. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها، پرده‌های اتاق خواب را از نمونه‌های ایرانی که به نسبت نمونه‌های خارجی قیمت پایین تری دارند، انتخاب کنید یا با انتخاب هوشمندانه پرده های زبرا، شید، روز و شب و ... هم دارای زیبایی و هم قیمت اقتصادی است بهره مند شوید. احتمالا با خرید پرده های فانتزی قسمت قابل توجهی از هزینه صرفه جویی خواهد شد که می‌توان برای امور دیگر در خانه استفاده نمود.

در خرید پرده بهتر است از سالن پذیرایی شروع کنید.

شما می‌توانید انواع طرح‌ها و مدل‌ها را در آلبوم فروشنده ببینید. در نهایت نیز یکی را برگزینید. اگر انتخاب برای شما مشکل است، می‌توانید کار را به دیزاینر بسپارید. امروزه با تغییر سبک خرید پرده و نمایش صدها کاتینگ در فروشگاه های پرده شما می‌توانید از بین هزاران طرح بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در خرید پرده بهتر است از سالن پذیرایی شروع کنید.

- پرده‌ها را می‌توان نوعی عایق در نظر گرفت که شما را در برابر آلودگی‌های صوتی، نور، سرما و گرما تا حدودی در امان نگه می‌دارد. بنابراین به هنگام خرید پرده، موقعیت و محل قرارگیری پنجره را در نظر داشته باشید. در واقع متناسب با آن پرده را تهیه کنید. رنگ های روشن همانقدر که خانه را روشن تر و دلباز تر می کند به همان نسبت نیز زودتر چرک خواهند شد. پنجره آشپزخانه با توجه به استفاده از گاز و بخار روغن معمولا بسیار سریع کثیف شده و نیاز به شستشو خواهد داشت.

نکاتی در خصوص اندازه پنجره ها در خرید پرده

- در محیط‌هایی که پنجره‌ها از نظر عرضی ابعاد کوچکی دارند و بین آن‌ها دیواری به عرض 3 تا 3.5  متر قرار دارد، بهتر است پرده را به صورت سرتاسری نصب کنید. اما اگر عرض دیوار از 3.5  متر بیشتر بود، برای زیبایی بیشتر، بهتر است پرده‌ها را به صورت مجزا و تکه‌ای نصب کنید.

- اگر فضای منزل شما کوچک است اما پنجره‌های بزرگی دارد، بهترین فرصت برای شما مهیا است تا از نور طبیعی بیشترین بهره را ببرید. عدم نصب پرده، میزان حداکثری تابش نور طبیعی را برای شما فراهم می‌کند. در نتیجه خانه را دلبازتر نشان می‌دهد اما نبود پرده خود معضلی است که زیبایی و امنیت خانه را تحت شعاع قرار می‌دهد. در چنین شرایطی استفاده از پرده‌های نازک بهترین راه حل است.

 قبل از خرید پرده به ابعاد قاب پرده توجه کنید.

در فرآیند انتخاب و خرید پرده توجه به اندازه و ابعاد قاب پرده اهمیت بسیاری دارد. برخی از مدل‌ها از جمله پرده‌های کرکره با پهنای تیغه‌های متفاوت مثل کرکره 16، 25 و 50 میلیمتر، باید در قاب خود به خوبی و فیت قرار گیرند. بنابراین در انتخاب قطر و سایز پرده کرکره باید به ابعاد قاب‌ها و تقسیم‌بندی عرضی و ارتفاع سقف دقت کنید. چرا که استفاده از پرده کرکره چوبی یا آلومینیومی با ابعاد نامناسب، به شدت از زیبایی محیط می‌کاهند و به جای آنکه المانی باشد برای زیبایی بهتر و بیشتر محیط، تبدیل به عنصری مخرب زیبایی می‌شود.

در نهایت نیز فضا را ناهمگون ساخته و تناسب را از بین می‌برد. مثلا فرض کنید که از هر طرف چندین سانت با قاب پنجره فاصله داشته باشد. در استفاده از پرده های کرکره ای دقت داشته باشید تا با کج شدن تیغه ها ظاهری زننده برای پنجره ایجاد نکنید که تمامی زیبایی آن به موازی و صاف بودن تیغه ها می‌باشد.

انتخاب رنگ و طرح در خرید پرده

رنگ پرده در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار اثرگذار است. بنابراین بهتر است تناسب رنگ پرده را با سایر لوازم و وسایل در نظر بگیرید. کنتراست در انتخاب رنگ پرده را فراموش نکنید. در حالت کلی از تکرار رنگ ها در دکوراسیون خودداری کنید. همچنین سعی کنید از پرده‌های ساده‌تر و گیپورهایی با طرح و پترن‌های متفاوت استفاده کنید. بهتر است پرده به گونه‌ای انتخاب شود که زود از مد نیافتد. طرح های مینمال پرده زیبا ترینند. پس انتخاب را خیلی پیچیده نکنید.

انتخاب رنگ و طرح در خرید پرده

در نتیجه به تناسب رنگ‌ها دقت کنید. رنگ پارچه زمینه با تور و با حریر باید یکسان باشد. برای مثال اگر پارچه زمینه گل‌دار و ترکیبی از رنگ‌های سبز، قهوه‌ای و نقره‌ای است، حریر و یا تور آن بهتر است از رنگ کرم مایل به سبز و یا رنگ کرمی که ته مایه‌ی قهوه‌ای دارد و یا قهوه‌ای لایت استفاده شود.

در خرید پرده به جنس و کیفیت آن توجه کنید.

هنگام خرید پرده دقت کنید که پرده دارای گارانتی شستشو باشد. حتی اگر هم گارانتی شستشو دارد سعی کنید اولین بار شستشو را به نیروهای متخصص این کار دهید. در صورتی که جواب خوبی گرفتید خودتان برای دفعات بعدی اقدام کنید. همچنین سعی کنید پارچه پرده زیاد آهاردار نباشد، هرچه ریزش پارچه بیشتر باشد، پرده بهتر است.

پارچه پرده را می‌توان از جنس تخت انتخاب کرد تا با فضا بیشترین هماهنگی را داشته باشد. هر چه پف و برامدگی پرده بیشتر باشد، فضا شلوغ تر شده و باعث کوچک شدن فضا می‌گردد. به همین خاطر برای فضاهای کوچک ترکیب پرده های فانتزی مثل شید یکی از گزینه های مناسب است.

خرید پرده والان دار

 استفاده از پرده‌های والان‌دار فضا را به سمت کلاسیک خواهد برد. برای دوخت پرده با مدل غلتکی، استفاده از پارچه‌های ساده بهتر از پارچه‌های طرح‌دار است. اما اگر تمایل دارید از پارچه های طرح‌دار استفاده کنید، دقت کنید که طرح آن به صورت متقارن دیده شود. برای دوخت این نوع پرده سعی کنید در اندازه‌گیری پنجره‌ها و برش پارچه اشتباهی انجام ندهید. چرا که پس از نصب، کوچکترین نقص و ایراد آن به چشم خواهد آمد. 

بازار خرید پرده‌های والان‌دار ساده و پرده کرکره ای به سبب دوام و وزن سبکی که دارند بسیار گرم و پرطرفدار است. این نوع پرده‌ها مقاومت بسیار مطلوب و وزن ایده‌آلی دارند. همچنین با بیشتر سبک‌های دکوراسیون داخلی سازگار هستند. چنانچه فضای منزل شما کوچک است، پیشنهاد ما استفاده از پرده‌ رومن و یا کرکره غلتکی است و اگر پنجره‌های شما سرتاسری و بلند است، پرده کرکره ای عمودی گزینه مناسبی است.

آشنایی با قسمت های مختلف پرده‌

1- پرده با دو دستک در کنار آن (دستک‌های پرده قابلیت تغییر در مدل را دارند و در حدود 1.5 تا 3 متر هستند).

2- تور به همراه 2 دستک و والان در قسمت بالا.

3- تور به همراه والان در قسمت بالای پرده.

4- والان تک (مناسب پنجره‌هایی است که نیازی به تور ندارند و تمایل مشتری به استفاده از لندسکیپ است).

5- رول آپ تک (در این نوع از پرده‌ها، جمع شدن به صورت استوانه است، توپ پارچه جمع می‌شود و بالا می‌رود).

6- رو آپ و 2 دستک.

 

 خرید پرده‌ رومن

در این نوع، پرده به حالت پلیسه‌ای در یک طرف روی هم جمع می‌شود و به سمت بالا می‌رود. مهمترین ویژگی پرده رومن، سادگی و ظرافت آن است که زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. در حالت جمع شده، ردیف‌های تا شده منظم به صورت افقی و در حالت باز به صورت پارچه‌ای صاف و مرتب، پنجره را می‌پوشاند. استفاده از پرده‌های رومن در دکوراسیون‌های ساده انتخاب بهتری است و چندان با دکوراسیون‌های شلوغ هماهنگ نیستند. در دوخت این نوع پرده، پارچه‌های بافت‌دار یا ساده مناسب هستند. پرده رومن با پارچه راه راه افقی، پنجره را عریض‌تر و با راه راه عمودی پنجره را بلندتر نمایش می‌دهند.

 خرید پرده‌ رومن

 مناسب‌ترین محل برای نصب این مدل از پرده، داخل قاب و فرورفتگی‌ به دور پنجره است. به این ترتیب که هنگامی که پرده باز می‌شود، داخل قاب پنجره قرار می‌گیرد و به خوبی آن را کاور می‌کند. استفاده از نورپردازی مناسب در کنار این نوع پرده‌ها، ترکیب بسیار جذاب و خیره کننده‌ای را خلق می‌کند و به زیبایی منزل شما می‌افزاید.

 خرید پرده پانچ

در این مدل قسمت بالای پرده با دستگاه پانچ به اندازه قطر چوب پرده سوراخ می‌شود. دورتادور هر سوراخ با فلز احاطه می‌شود. توجه داشته باشید اگر دستک بخواهد پرچین شود 3 برابر عرض پنجره پارچه مصرف می‌کند. برای مثال برای داشتن 50 سانتیمتر دستک پرچین، حدود 1.5 متر پارچه در عرض لازم است.

پرده های پانچ قابلیت چاپ در طرح های مختلف را دارند و می‌توان متناسب با دکوراسیون از رنگ ها و طرح های دلخواه استفاده نمود. طرح های مثل خطاطی، هنری، سه بعدی و پتینه کاری بسیار پر‌طرفدار و جدید هستند.

درحالت کلی پرده پانچ تهیه شده از دو پارچه ساده و طرح‌دار به صورت هماهنگ با هم و یا پرده پانچ با پارچه‌های نقش‌داری که نقوش آن‌ها از بالا به پایین و یا بالعکس، با زمینه ساده باشد.

خرید پرده مدل اتریشی

 این نوع پرده بسیار مجلل و زیبا است. در حالت جمع به صورت مجموعه‌ای از والان‌های دالبری شکل درمی‌آید. در این پرده حالت جمع شدگی همانند روش ریسمانی در پرده مدل رومی است. در پرده اتریشی به سبب وجود چین، حدود 2.5 برابر پرده رومی پارچه مصرف می‌شود. این نوع پرده برای مکان‌هایی با سبک دکوراسیون کلاسیک بسیار زیبا هستند.

قرارگیری آن‌ها در کنار مبلمان و المان‌های سبک کلاسیک، جلوه‌ و نمای مضاعفی در محیط ایجاد می‌کند. برای تهیه این نوع پرده‌ها می‌توان از انواع جنس‌ها با طرح‌های مختلف بهره گرفت. اما پارچه‌های لطیف ابریشمی برای دوخت بهترین گزینه هستند. دوخت یک نوار چین‌دار در قسمت پایین این نوع پرده بر زیبایی آن می‌افزاید. پرده مدل اتریشی را می‌توان هم با چوب‌پرده‌های معمولی و هم به وسیله تخته چوبی در قسمت بالای پنجره نصب کرد.

 خرید پرده زبرا

نوعی پرده کرکره ای افقی است که جنس آن از پارچه توری که طرح سایه روشن دارد، تهیه می‌شود. مدل پرده زبرا به گونه‌ای است که به صورت رول آپ جمع می‌شود. در حالت کلی خرید پرده زبرا برای نصب در اتاق خواب و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرده کرکره زبرا از دو اسلاید پارچه به صورت نوار افقی تشکیل شده است که می‌تواند میزان ورود نور به فضای داخل را به صورت غلتکی تنظیم کند. از این نوع پرده برای پوشش‌دهی مساحت‌های بالا استفاده می‌شود. همچنین قابلیت تنظیم سایه روشن این پرده، جلوه زیبایی به محیط می‌بخشد و فضا را گرمتر و صمیمی‌تر نمایش می‌دهد. قیمت پرده زبرا تابع ابعاد پنجره و جنس است که به سبب محبوبیت بسیار، تمایلات بی‌شماری برای خرید پرده‌های زبرا وجود دارد.

 خرید پرده زبرا

 پرده زبرا یا رولی به سبب مکانیزم عملکرد ساده و طرح فلت، کارایی بسیار خوبی برای محیط‌های اداری و مسکونی دارد. این نوع پرده از نظر تنظیم نور به داخل، کارکرد قابل قبولی دارند و قابل شستشو  هستند. سعی کنید ترجیحاً پرده‌های زبرا گل‌دار را انتخاب نکنید چرا که کار دمدمه می‌شود. طرح‌های ساده‌تر ماندگاری و جلوه بیشتری دارند.

 

حتما بخوانید: جدیدترین طرح‌های پرده زبرا سه‌بعدی 2021

 

خرید پرده‌ لوردراپه

این نوع از پرده‌ها از تعدادی پره عمودی تشکیل شده است که در یک ریل آلومینیومی به صورت منظم قرار گرفته‌اند. قیمت پاییت و قابلیت نصب سریع و ماندگاری بالا در این نوع پرده سبب شده است تا در ادارات، رستوران‌ها و مراکز تجاری بسیار پرطرفدار باشد. پره‌های این نوع پرده در طرح‌های متفاوت ترمه، کوبیسم، جناغی، گل‌دار، طرح چوب و تصویری با رنگ‌های متنوع، تولید می‌شوند. از این بابت ایجاد هماهنگی و هارمونی بین پرده‌ و مبلمان، به آسانی میسر می‌‌شود.

پرده لوردراپه از نظر طرح و رنگ دارای تنوع بسیار بالایی است. به سبب استفاده از مواد با کیفیت، قابل شستشو بوده و در برابر تابش نور خورشید و رطوبت و پارگی، از دوام خوبی برخوردار است. این نوع پرده قابلیت نصب در مدت زمان کوتاه را دارد و امکان چاپ تصاویر بر روی آن میسر است. قیمت ارزان و بسیار مناسب این محصول یکی از جمله دلایلی است که خرید پرده لوردراپه را جذاب نموده است.

 

حتما بخوانید: لیست قیمت طرح های جدید زبرا شب و روز

 

خرید پرده شید

از این نوع پرده بیشتر در مکان‌های اداری و برای طراحی‌های فلت استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد این نوع پرده در پنجره‌های بزرگ است که با پایین آوردن پرده، صفحه‌ای شفاف و زیبا نقش می‌بندد. یکدست بودن تصویر و امکان چاپ انواع تصاویر دلخواه بر روی پرده شید، آن را به المانی بسیار مؤثر در دکوراسیون داخلی تبدیل نموده است.

پرده‌ شید رول برای پنجره‌هایی مناسب است که به سمت داخل باز می‌شوند و در کنار سایر پرده‌های تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالت جمع شدگی، به طور کامل درون استوانه‌ای جمع می‌شوند، در این حالت نور طبیعی می‌تواند به صورت کامل به درون فضا بتابد. در نظر داشته باشید که این نوع پرده حالت تزئینی ندارد و در صورت تمایل باید آن را در کنار سایر پرده‌های تزئینی به کار ببرید.

 

 خرید پرده کرکره چوبی

 این نوع پرده در کالیته‌های مختلف با طرح‌ رگه‌های چوب طبیعی و مصنوعی تولید و عرضه بازار می‌شوند. پرده‌های کرکره چوبی از مدل‌های قدیمی پرده‌های کرکره ای هستند که در گذر زمان و با تغییراتی که بر روی آن انجام شده است، توانسته است فرآیند تولید ساده‌تری پیدا کند و با سایر مدل‌ها رقابت داشته باشد. این نوع پرده‌ها دارای تنوع بسیاری از نظر جنس و رنگ هستند. در برخی از نمونه‌ها تیغه‌های چوبی رنگ می‌شوند و در این فرآیند رنگ‌های مختلفی از این محصول مشاهده می‌شود.

در نوع دیگر از چوب‌های بامبو استفاده می‌شود. این چوب به طور طبیعی زیبا است و از لحاظ مقاومت، دوام مطلوبی دارد. پرده‌های کرکره چوبی به دو صورت کلی عرضه می‌شوند. یکی با نوارهای قیطانی و دیگری با نوارهای تسمه‌ای است. در حالت تسمه‌ای زیبایی و مقاومت کار بیشتر است.

 خرید پرده کرکره سیلوئت.

با این نوع پرده می‌توان سایه روشنی لطیف با تنوع در حالات مختلف، ایجاد نمود. ساز و کار پرده سیلوئت به گونه‌ای است که کاربر می‌تواند به آسانی تاریکی و روشنی محیط را با تنظیم کردن میزان تابش نور به فضای داخل کنترل کند. این پرده از پارچه مخصوص دو لایه‌ای که به هم فیکس شده‌اند تهیه می‌شود. بر خلاف ظاهر ظریف، دوام و مقاومت مطلوبی داشته و از تنوع خوبی برخوردار است.

پرده سیلوئت هم برای استفاده در فضاهای مسکونی و اداری گزینه مناسبی است. در محیط اداری معمولاً از ترکیب رنگ‌های ساده‌تر استفاده می‌شود. این نوع پرده بسیار سبک بوده و مکانیزه شدن را دارد. کافی است شما آن را به یک سیستم موتوری خودکار مجهز کنید و با برنامه‌ریزی هوشمند، عملکرد آن را کنترل کنید. خرید پرده سیلوئت بسیار پرطرفدار بوده و افراد بسیاری را مجذوب سادگی، زیبایی و عملکرد خود نموده است.

خرید پرده کرکره آلومینیومی.

 این نوع پرده در قطرهای 16، 25، 35 و 50 میلیمتر عرضه می‌شود. این تنوع سایز و همسانی بالا و ظاهر رسمی و مدرن آن سبب شده است تا استفاده از این محصول در مکان‌های مختلف علی‌الخصوص پنجره‌های محیط‌های اداری از جمله سالن کنفرانس، اتاق مدیریت، پارتیشن‌های اداری و همچنین جهت قرارگیری مابین پنجره‌های دوجداره، مرسوم و پرطرفدار باشد.

 از جمله ویژگی‌های ممتاز پرده کرکره آلومینومی، انعطاف‌پذیری بالای تیغه‌های آلومینیومی است که موجب مقاومت و دوام بسیار بالای این پرده می‌شود. این محصول از نظر رنگ‌بندی بسیار پرتنوع است و این امکان را به شما می‌دهد تا متناسب با رنگ محیط، انتخاب‌های متنوعی داشته باشید. برای تمیز کردن و پاکسازی این محصول، ابتدا باید اسلایدها را ببندید و سپس با گردگیر و پارچه‌ای نرم، گرد و خاک آن را بزدایید.

 

حتماً بخوانید: بیشتر از 100 رنگ پرده کرکره ای آشپزخانه

 

 سوالاتی که قبل از خرید پرده که باید بپرسید.

در هنگام خرید پرده و تهیه اکسسوری‌های پرده توجه کنید که اگر مربوط به اتصال پرده به سقف هستند، رنگ آن باید به رنگ چوب‌های مبلمان نزدیک باشد. یا اینکه به رنگ طلایی لایت باشد و از به کار بردن اکسسوری‌های قهوه‌ای و طلایی‌های پر رنگ، اجتناب کنید. در حالت کلی قبل از خرید پرده سوالات زیر را حتماً از خود بپرسید:

1- آیا طرح خاصی را برای پرده در نظر دارید یا خیر؟

2- رنگ مد نظرتان چیست، آیا روحیات او با رنگ‌های روشن سازگارتر است یا با رنگ‌های خنثی و یا رنگ‌های تیره؟

3- جنس پرده از نظر میزان پوشش محیط داخل تا چه میزان برای شما اهمیت دارد؟

4- آیا پرده دارای خدمات پس از فروش هست یا خیر؟

5- جنس پرده از نظر کیفیت برایتان تا چه میزان حائز اهمیت است؟

6- پرده ساده را بیشتر می‌پسندید یا پرده‌های طرح‌دار را؟

7- اگر طرح مد نظر پارچه‌ای نازک باشد و یا خیلی ضخیم، آیا مورد پسندتان هست یا خیر؟

8- آیا تمایل دارید تمام قسمت‌های بازشو دارای پرده باشند یا خیر؟

9- در خرید پرده چه سبکی مناسب فضای شما است، کلاسیک، مدرن و یا سنتی؟

10- آیا شما متقاضی برند خاصی هستید یا خیر؟

11- آیا جنس پارچه تولید داخل باشد یا وارداتی برای شما دارای اهمیت است یا خیر؟

12- آیا شما متقاضی دوخت صنعتی هستید یا دوخت توسط خیاط؟

13- آیا شما طرح‌های درشت را می‌پسندید یا طرح‌های ساده‌تر؟

14- تنوع در مدل پرده در قسمت‌های مختلف خانه، تا چه میزان است؟

15- آیا شما تمایل دارید طرح پرده انتخابی با طرح کاغذ دیواری همخوان باشد و یا اینکه متضاد باشد؟

16- آیا پرده انتخابی با مبلمان و فرش هارمونی دارد یا خیر؟

17- شستشو پرده چه میزان باید باشد و شیوه انجام آن به چه شکلی است؟

18- آیا شما متقاضی قرار دادن آستری برای زیر پرده هست یا خیر؟

19- بودجه مد نظر شما برای خرید پرده به چه میزان است؟

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن خرید میکروسمنت پودری خرید میکروسمنت پودری 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی مزیت کاغذ دیواری خال خالی مزیت کاغذ دیواری خال خالی کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟ ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟ راه‌ های افزایش طول عمر پارکت لمینت راه‌ های افزایش طول عمر پارکت لمینت بهترین کفپوش برای مکان‌ های مرطوب کدام است؟ بهترین کفپوش برای مکان‌ های مرطوب کدام است؟ آیا پارکت لمینت ها عایق حرارت هستند؟ آیا پارکت لمینت ها عایق حرارت هستند؟ نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مهد کودک نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مهد کودک به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم؟ به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم؟ بررسی روش‌هایی برای جداسازی آشپزخانه از پذیرایی بررسی روش‌هایی برای جداسازی آشپزخانه از پذیرایی استفاده از ترفندهای طراحی برای بلند نشان دادن سقف کوتاه استفاده از ترفندهای طراحی برای بلند نشان دادن سقف کوتاه ترازبندی سطح کف ساختمان با پارکت ترازبندی سطح کف ساختمان با پارکت تأثیر رنگ گرم و سرد در دکوراسیون داخلی خانه تأثیر رنگ گرم و سرد در دکوراسیون داخلی خانه کلیدی‌ترین نکات برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک کلیدی‌ترین نکات برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک آشنایی با پرده ساده و شیک اتاق خواب عروس آشنایی با پرده ساده و شیک اتاق خواب عروس عایق صوتی دیوار مشترک عایق صوتی دیوار مشترک معرفی مدل های عایق صوتی کف معرفی مدل های عایق صوتی کف بهترین ترند های پرده برای اتاق نوجوانان بهترین ترند های پرده برای اتاق نوجوانان ام دی اف ملامینه چیست ؟ ام دی اف ملامینه چیست ؟ پارکت آنتی استاتیک چیست ؟ پارکت آنتی استاتیک چیست ؟ نحوه نصب و اجرای قرنیز نحوه نصب و اجرای قرنیز اتخاب بهترین رنگ قرنیز برای منزل اتخاب بهترین رنگ قرنیز برای منزل انتخاب کفپوش مناسب برای باشگاه خانگی انتخاب کفپوش مناسب برای باشگاه خانگی نحوه ی انتخاب انواع قرنیز نحوه ی انتخاب انواع قرنیز پارکت لمینت بلوط پارکت لمینت بلوط
نمایش همه
علاقه مندی ها ()