سبد خرید 0

چگونه نم دیوار را از بین ببریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 11 مهر 1400 در ساعت 20 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

پوشش ضد رطوبت دیوار بهترین اقدامی است که باید بعداز نم دیوار انجام دهیم. قبل از هر چیزی اول باید بررسی کنیم که علت اصلی نم دیوار چه بوده است. مسلماً بر اثر مرور زمان این اتفاق می‌افتد. ما می‌توانیم  با پوشش ضد رطوبت دیوار از جمله انواع مختلف دیوارپوش، آن را برطرف کنیم.

پوشش ضد رطوبت دیوار

 همچنین نم زدن دیوارها  متفاوت از هم است. برای مثال در بعضی از دیوارها رنگ دیوار عوض می شود و یا کپک می‌زند که هرکدام از این‌ها نشانه نم دادن است. در این مقاله قصد داریم  به جواب سوال علل و دلایل نم دیوار بپردازیم و برای حل این مشکل شما را با انواع مختلف پوشش ضد رطوبت دیوار آشنا کنیم. شما می‌‌توانید به راحتی از انواع مختلف دیوارپوش‌های فروشگاه رونیا متناسب با دیزاین منزلتان برای حل این مشکل استفاده کنید.

بررسی علل و دلایل نم زدن دیوار

معمولاً علت اصلی رطوبت هایی که به وجود آمده است، عدم استفاده از قیرگونی برای دیوار بیرونی و یا عدم استفاده از ایزوگام برای سرویس های بهداشتی است. همچنین عدم استفاده از لوله کشی مناسب، بندکشی کاشی های کف حمام و دستشویی و شیب بندی نادرست سرویس‌های بهداشتی سبب جمع شدن آب در قسمت‌هایی از حمام و دستشویی می‌شود. به مرور زمان این شرایط هم باعث نم کشیدن از طریق بند کشی ها می‌شود و هم کم کم به دیوارها سرایت کرده و سبب نم زدن دیوارها می‌شود.

پوشش ضد رطوبت دیوار

البته زمانی که در کل دیوارها نم دیده می‌شود، معمولاً علتش نفوذ آب از بیرون ساختمان یا میعان آب خیلی زیاد داخل خانه است. این دو حالت زمانی رخ می دهد که شما دیوار بیرونی یا دیواری که در ارتباط با  هوای بیرون است و در معرض برف و باران قرار دارد، دچار نم و رطوبت می‌‎شود. این اتفاق بیشتر در شهرهای شمالی و جنوبی رخ می‌دهد.

 دیوارهای خمیده و ایزوگام نشده بیشتر دچار این مشکل می‌شوند. در حالت کلی میعان هوا زیاد باشد، دیوارها شروع به عرق کردن می‌کنند و به مرور زمان باعث رطوبت و از بین رفتن گچ و ترک خوردن و پوسته پوسته شدن و سایر مشکلات می‌شود.

نگاهی به سایر دلایل وجود نم و رطوبت در دیوار

گاهاً رعایت نکردن بعضی از مسائل خیلی جزئی سبب افزایش رطوبت می‌شود. این مسائل از قبیل موارد زیر است:

  • خشک کردن لباس در داخل خانه اگر به طور مداوم باشد منجربه ایجاد رطوبت در منزل شما می‌شود.
  • در بعضی از اماکن گاهاً بسته بودن منافذ و پنجره ها سبب نم دیوار می‌شود که باید به فکر پوشش ضد رطوبت دیوار باشیم.
  • شستشوی غیرصحیح دیوار نیز از دیگر عواملی است که منجر به ایجاد رطوبت و نم در دیوار می‌شود. در این صورت است که شما باید از یک پوشش ضد رطوبت دیوار مناسب استفاده کنید.
  • ترکیدگی لوله آب، نفوذ آب باران به دیوار و وجود نشتی در تأسیسات نیز سبب ایجاد نم و رطوبت در دیوار می‌شود که جزو عوامل فنی و تاسیساتی می‌باشد.

پوشش ضد رطوبت دیوار

اهمیت پوشش ضد رطوبت دیوار برای از بین بردن نم دیوار

همه ما می‌دانیم که پیشگیری از بروز اتفاقات بهتر از رفع عوارض آن است. زمانی کهنم دیوار همانند لکه‌ای بر روی دیوار نمایان ‌شود بدین معناست که رطوبت در اسکلت دیوار اشباع شده است و سبب نشت به بیرون شده است. مطمئن باشید که این دیوار ساختار محکمی ندارد. اگر به موقع این مشکل را برطرف نکنید و از پوشش ضد رطوبت دیوار  استفاده نکنید، احتمال پوسیدگی و فرو ریختن این دیوار وجود دارد. بنابراین استفاده از پوشش ضد رطوبت دیوار اهمیت بالایی دارد.

بهترین پوشش ضد رطوبت دیوار برای دیوارهای نم دار

اگر دیوار منزل شما نم زیادی داشته باشد. شما در این صورت نمی‌توانید از کاشی و سرامیک‌های برچسبی استفاده کنید، چرا که چسب موجود در پشت برچسب ها در اثر نمناکی دیوار شما بدرستی عمل نخواهد کرد. در واقع گاهاً حتی به دیوارتان نمی چسبد.

پوشش ضد رطوبت دیوار

در صورتی که دیوار منزل شما نمناک داشته باشد، بهترین گزینه برای پوشش ضد رطوبت دیوار ، استفاده از انواع مختلف دیوارپوش‌ها می‌باشد. ما در ذیل شما را با این دیوارپوش‌ها آشنا می‌کنیم:

پوشش ضد رطوبت دیوار با دیوارپوش پی وی سی

این دیوارپوش ازنظر قیمتی مناسبتر از سایر دیوارپوش‌ها می‌باشد. دیوارپوش پی وی سی علاوه‌بر اینکه یک پوشش ضد رطوبت دیوار است، به عنوان دیوارپوش سه بعدی بر زیبایی منزل شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. همچنین عایقی برای حرارت و صدا می‌باشد. از طرفی نیز باعث کاهش مصرف انرژی می گردد.

این دیوارپوش از مواد pvc ساخته شده و به عنوان پوشش ضد رطوبت دیوار دارای مدل‌های سه بعدی و ساده در رنگبندی مات و براق است. همچنین در رونیا دیوار پوش پی وی سی در طرح سنگ و آجر به شما عزیزان ارائه می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص خرید و نصب دیوارپوش پی وی سی می‌توانید کلیک کنید.

پوشش ضد رطوبت دیوار با دیوارپوش توپر

دیوارپوش توپر نیز یکی از انواع دیوارپوش های پی وی سی است که قیمت خرید آن بسیار مناسب می باشد.دیوارپوش توپر ساخته شده از نوعی پلاستیک شبیه به جنس پی وی سی است. اما دیوارپوش های پی وی سی داخلشان خالی است در حالی که این محصول به صورت فشرده و توپر می‌باشد. در نتیجه به عنوان یک پوشش ضد رطوبت دیوار بسیار مقاوم شناخته می‌شود. نه تنها در برابر رطوبت و نم بلکه در برابر ضربه و فشار نیز بسیار مقاوم است.

پوشش ضد رطوبت دیوار

 اما حواستان باشد که از دیوارپوش های چوبی و ام دی اف، در محیط های مرطوب استفاده نکنید. زیرا که خیلی سریع تخریب می شوند. در نتیجه شما می توانید برای دیوارهای حمام یا آشپزخانه که نمناک شده اند از دیوارپوش توپر طرح سنگ  و یا طرح چوب با خیال راحت استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص خرید و نصب دیوارپوش توپر می‌توانید کلیک کنید.

پوشش ضد رطوبت دیوار با دیوارپوش دکوراتیو

 این مدل دیوارپوش گران تر از نوع پی وی سی است. دیوارپوش در دو نوع بتن اکسپوز و طرح آجر در فروشگاه رونیا به شما عزیزان ارائه می‌شود. این دیوارپوش کاملاً یک پوشش ضد رطوبت دیوار می‌باشد. به گونه‌ای که با نم دیوار سازش می‌کند. برای افرادی که در کمترین زمان می‌خواهند با یک پوشش ضد رطوبت دیوار قوی به سرعت نم دیوار خود را پوشش دهند، می‌توانند این محصول را خریداری کنند. مدل های بتنی این دیوارپوش برای رطوبت‌های شدید بسیار مقاوم است.

پوشش ضد رطوبت دیوار

 لازم به ذکر است که نصب این مدل از دیوارپوش ها بسیار راحت است و نیازی به نصاب حرفه ای ندارد و طبق سلیقه خودتان می توانید دیزاین کنید. جهت مشاهده انواع مدل‌های مختلف دیوارپوش دکوراتیو از قبیل: دیوارپوش بتن اکسپوز و دیوارپوش طرح آجر می‌توانید کلیک کنید.

کلام آخر

در این مقاله انواع مختلف دیوارپوش هایی که به راحتی می‌توانید از آن ها استفاده کنید با مناسب ترین قیمت در فروشگاه رونیا به شما عزیزان ارائه می‌شود. همچنین شما اگر علاقمند به استفاده از دیوارپوش‌ها هستید می‌توانید از سایر مدل‌های ما نیز دیدن کنید. این مدل‌ها از قبیل: دیوارپوش چرمی، دیوارپوش بین کابینتی و دیوارپوش طرح سنگ می‌باشند. 

پوشش ضد رطوبت دیوار

کارشناسان و دکوراتوهای ما شما را در تمامی مراحل خرید پشتیبانی می‌کنند. اگر که شما به یک پوشش ضدرطوبت دیوار نیاز دارید، کارشناسان ما محصول متناسب با دکوراسیون داخلی شما را ارائه می‌کنند. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سوالات با ما در رونیا ارتباط باشید.

 

 پوشش ضد رطوبت دیوار

ارسال نظر

امیر :
0 0
دیوارهای ساختمان شوره می زن جکارکنم
اکرم طلایی :
0 0
آپارتمان زیر زمین است ودی وارش نم دارد و رنگ پوسته میکنه
مدیریت :
0 0
درود بر شما از دیوارپوش های پی وی سی استفاده کنید تا مشکل برطرف شود.
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
سایر مقالات
خرید کاغذ دیواری در کرج خرید کاغذ دیواری در کرج راه های تبدیل یک اتاق معمولی به یک اتاق باورنکردنی راه های تبدیل یک اتاق معمولی به یک اتاق باورنکردنی کاغذ دیواری برای خانه سالمندان کاغذ دیواری برای خانه سالمندان خرید کاغذ دیواری در پردیس خرید کاغذ دیواری در پردیس چه کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می دهد چه کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می دهد خرید پارکت در کرج خرید پارکت در کرج نحوه چسباندن کفپوش روی موزاییک نحوه چسباندن کفپوش روی موزاییک خرید کاغذ دیواری در چیتگر خرید کاغذ دیواری در چیتگر کاغذ دیواری برای آموزشگاه و مدرسه کاغذ دیواری برای آموزشگاه و مدرسه پارکت خوب متری چنده پارکت خوب متری چنده چاپ پوستر دیواری در کرج چاپ پوستر دیواری در کرج قیمت کاغذ دیواری قابل شست و شو سال 1403 قیمت کاغذ دیواری قابل شست و شو سال 1403 خرید پرده در کرج خرید پرده در کرج دکور مغازه با کاغذ دیواری دکور مغازه با کاغذ دیواری کاغذ دیواری مناسب کافه کاغذ دیواری مناسب کافه قیمت کاغذ دیواری شاین دار چقدر است قیمت کاغذ دیواری شاین دار چقدر است بازسازی خانه با کمترین هزینه بازسازی خانه با کمترین هزینه آیا پارکت حشره میزند آیا پارکت حشره میزند هزینه بازسازی سرویس بهداشتی هزینه بازسازی سرویس بهداشتی هزینه کاغذ دیواری خانه 50 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 50 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 120 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 120 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 90 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 90 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 80 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 80 متری برآورد هزینه کاغذ دیواری در سال ۱۴۰۳ برآورد هزینه کاغذ دیواری در سال ۱۴۰۳ هزینه کاغذ دیواری خانه ۷۰ متری هزینه کاغذ دیواری خانه ۷۰ متری پارکت فضای اداری چه ویژگی های دارد پارکت فضای اداری چه ویژگی های دارد هزینه کاغذ دیواری خانه 60 متری هزینه کاغذ دیواری خانه 60 متری خرید پوستر دیواری در کرج خرید پوستر دیواری در کرج بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1403 هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1403 ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن خرید میکروسمنت پودری خرید میکروسمنت پودری 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()