سبد خرید 0

3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 20 شهریور 1401 در ساعت 17 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کاغذدیواری کردن راهرو، ایده‌ای است که برای زیبا جلوه دادن این مکان، بسیار کاربردی است. از آنجا که بیشتر افراد به زیبایی راهرو، اهمیت زیادی نمی‌دهند و تنها با قراردادن وسایلی اندک مانند جاکفشی یا چند عدد گلدان گل، به دکوراسیون آن اکتفا می‌کنند؛ بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی امروزی، ایده‌های جدیدی برای به‌کارگیری کاغذدیواری در راهرو، ارائه شده است.

با این کار، هم فضایی از این مسیر نسبتاً باریک گرفته نمی‌شود و هم اینکه در زمان ورود به داخل خانه، حس خوبی به فرد وارد می‌شود. خرید کاغذدیواری که مناسب راهرو، باشد دارای شرایطی است. در ادامه همراه ما باشید تا با نکات به‌کارگیری کاغذدیواری برای راهرو، بیشتر آشنا شوید.

ویژگی هایی که کاغذدیواری راهرو باید داشته باشد

برای کاغذدیواری کردن راهرو، از آن جهت که این مکان، کمی با دیگر قسمت‌های خانه متفاوت است و عرض زیادی هم ندارد نیاز به رعایت یکسری نکات دارد. پس برای اینکه بتوان به بزرگ نشان دادن راهرو، کمک کرد و محیط آن را از حالت یکنواختی خارج کرد، نیاز هست که این نکات رعایت شود:

  • در ابتدا، توجه کنید که دکوراسیون داخلی منزل به چه شکلی است. اگر سبکی کلاسیک در داخل منزل برقرار است که نیاز است کاغذدیواری سنتی داشته باشد. کاغذدیواری با طرح‌های شلوغ، به این سبک نزدیک است. کاغذدیواری‌های مناسب با دکوراسیون مدرن هم ساده هستند و با خطوط و اشکال کمی، تزئین شده‌اند

سنتی

  • انتخاب رنگ و الگوی کاغذدیواری نیز، مهم است؛ چراکه، رنگ‌های روشن، سبب روشن شدن محیط بسته و کم‌ نور راهرو می‌شوند و در بزرگ جلوه دادن آن، مؤثر است. استفاده از الگوهایی که به شکل نوار افقی هستند، دیوار را پهن‌تر و الگوهای عمودی، سقف راهرو رابلندتر نشان می‌دهند.

رنگ روشن

  • بکارگیری پوستر دیواری سه بعدی، فضای راهرو را بسیار جذاب می‌کند و آن را از حالت سادگی خارج می‌کند.
  • راهرو، بهترین جا برای نصب کاغذدیواری دلخواهتان است. چنانچه از طرحی خوشتان آمده است و این امکان وجود ندارد که آن را در هرجایی نصب کنید، مناسب‌ترین جا برای نصب آن، همین راهرو است.

سه بعدی

  • به‌کارگیری کاغذدیواری پوستری، گزینه‌ای بسیار مناسبی برای زندگی بخشیدن به محیط یکنواخت راهرو است.
  • اگر در راهرو، وسایل اندکی مانند میز، قرار دارد، کاغذدیواری انتخاب کنید که به رنگ وسایل موجود در راهرو، نزدیک باشد که با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

پوستری

  • کاغذدیواری کردن راهروهای طولانی، مستلزم پرداخت هزینه‌های بیشتری است. لذا می‌توانید کاغذدیواری را به‌صورت ترکیب با رنگ‌آمیزی به کار ببرید. بدین صورت که بخشی از دیوار راهرو را کاغذدیواری کنید و سپس بقیه دیوارهای آن را با رنگی نزدیک به کاغذدیواری، بپوشانید.

رنگ

جنس کاغذدیواری مناسب در راهرو

راهرو، محل رفت‌وآمد افراد خانه، به‌حساب می‌آید؛ در نتیجه ممکن است در هنگام ورود به خانه، آلودگی‌هایی به این محیط وارد شود. کاغذدیواری که برای راهرو، انتخاب می‌شود باید جنس مناسبی داشته باشد تا در مواقعی که دچار آلودگی می‌شود بتوان به‌راحتی آن را تمیز کرد. کاغذ دیواری ضد آب، خاصیت آنتی باکتریال و مقاومت بالای آن، از نکات مهم جنس کاغذدیواری به‌حساب می‌آید. ممکن است، کاغذدیواری با کیفیت بالا، هزینه بیشتری را بطلبد ولی مطمئن هستید که سالیان سال، عمر خواهد کرد.

انتخاب کاغذدیواری برای راهروهای خیلی باریک

انتخاب کاغذدیواری، برای راهروهای باریک و طولانی نسبت به راهروهایی که زیاد طولانی نیستند نیاز به توجه بیشتری دارد. برای کوتاه‌تر به نظر رسیدن راهروهای طولانی، می‌توانید از کاغذدیواری تیره که دارای الگوهای بزرگ‌تری هستند استفاده کنید. نصب آن‌ها به‌صورت افقی، به پهن نشان دادن راهرو نیز، کمک می‌کند.

از دیگر مواردی که می‌توانید در کنار کاغذدیواری استفاده کنید، نصب لامپ در سقف و دیوارهای راهرو است. وجود یک آینه نیز، به بزرگ جلوه دادن راهرو، کمک بسیاری می‌کند. شما میتوانید مقاله تاثیر نورپردازی بر کاغذدیواری را مطالعه نمایید تا اطلاعات حیرت انگیزی در این باره دریافت کنید.

طیف های رنگی کاغذدیواری مورد استفاده در راهرو

با به کار بردن کاغذدیواری ساده و سفیدرنگ، شاید نگران کثیف شدن زود هنگام آن شوید، ولی اگر جنبه مثبت آن را در نظر بگیرید می‌توان گفت رنگ سفید، حس بزرگ بودن و آرامش را به فضای راهرو، القا می‌کند و این نکته در راهروهای کوچک، بیشتر نمایانگر است.

کاغذدیواری با رنگ مشکی نیز، شاید مناسب راهروهای کوچک نباشد ولی در راهروهای بزرگ، خودنمایی می‌کند و جلوه‌ای لوکس به این فضا می‌دهد. اگر بخواهیم از بین رنگ‌ها، موردی را به شما معرفی کنیم که مناسب هر فضایی با اندازه کوچک و بزرگ باشد، رنگ آبی است. کاغذدیواری با رنگ آبی روشن، مناسب راهروهای کوچک و رنگ تیره آن مناسب راهروهای بزرگ‌تر است.

شاید انتخاب کاغذدیواری با رنگ خاکستری به دلیل بی‌روح بودن آن، زیاد طرفدار نداشته باشد، ولی اگر به‌صورت ترکیبی با رنگ‌هایی مثل کاغذدیواری آبی، نارنجی یا سبز به کار برده شود به راهرو، فضای شادابی القا می‌کند. در نهایت، رنگ گرم بژ است که به کار بردن کاغذدیواری با این رنگ، سبب لاکچری شدن محیط راهرو می‌شود.

 

انواع شکل های نصب کاغذدیواری

به‌کارگیری شیوه‌های مدرن در نصب کاغذدیواری راهرو، شکل متمایزی به آن می‌دهد. روش‌های مختلفی برای نصب کاغذدیواری راهرو وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  1. می‌توان کاغذدیواری را به شکل ساده و بدون دخالت هیچ موادی دیگر روی دیوار نصب کرد. این حالت، شکل ساده نصب کاغذدیواری است که به‌صورت یکنواخت روی دیوارهای راهرو نصب می‌شود.
  2. می‌توان دیوار را به دو قسمت تقسیم کرد که یک قسمت آن، با استفاده از گچ پوشانده شود و قسمت دیگر آن را طرح دلخواه کاغذدیواری، به کار برد.
  3. از دیگر شیوه‌ها برای نصب کاغذدیواری راهرو، می‌توان به این روش اشاره کرد که تنها دیوار منتهی به آخر راهرو را با استفاده از آن پوشش دادن و بقیه دیوارها، رنگ‌آمیزی شود. این مدل، سبب می‌شود که قسمت راهروی منزل، بیشتر در معرض دید باشد.

<< خرید کاغذ دیواری ارزان از بهترین برندهای روز دنیا >>

سخن آخر

انتخاب کاغذدیواری مناسب با محیط راهرو، در شکل‌گیری دکوراسیونی متفاوت برای آن، بسیار تأثیرگذار است. ممکن است راهروی منزل، در اثر مرور زمان، شکل نامناسبی به خود گرفته باشد، در اینجاست که می‌توانید با صرف هزینه‌ای مناسب، با استفاده از کاغذدیواری، شکل دلخواهی به فضای راهرو بدهید. خرید کاغذدیواری در راهرو، نیاز به رعایت یکسری نکات دارد تا بتوانید بهترین شکل ممکن را به راهرو بدهید.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن خرید میکروسمنت پودری خرید میکروسمنت پودری 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی مزیت کاغذ دیواری خال خالی مزیت کاغذ دیواری خال خالی کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای
نمایش همه
علاقه مندی ها ()