سبد خرید 0

نکات ضروری در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 25 آذر 1400 در ساعت 15 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کاغذ دیواری اتاق خواب یکی از جذاب ترین المان هایی است که می‌توان در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد. همگی ما در منزل خود نیازمند فضایی هستیم تا بتوانیم با خیال آسوده استراحت کنیم. اتاق‌های خواب این امکان را برای ما فراهم می‌نماید تا به عنوان امن‌ترین و خصوصی‌ترین حریم هر فردی، موجب آسایش و آرامش درونی افراد شوند.

قطعاً چنین فضایی نیازمند برخورداری از چیدمان و دکوراسیونی جذاب و اثربخش است. در نهایت با روحیات شما درخور بوده و آرامش بیشتری را برای شما فراهم سازد. استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب از جمله موارد بسیار مؤثر در این زمینه است. انتخاب طرحی زیبا و مناسب با سلیقه شما قطعاً انرژی خوبی را برایتان به همراه می‌آورد. ما در ادامه با ارائه نکاتی ارزشمند و کاربردی، شما را با انتخاب مناسب مدل کاغذ دیواری اتاق خواب آشنا می‌کنیم.

چه نوع کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب است؟

اتاق خواب محلی است برای آسایش بیشتر تا فرآیند خواب و استراحت شما را بهبود بخشد. به همین دلیل در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه، دخترانه، کودک و زن و شوهر، سلیقه بسیار اهمیت دارد تا به همراه ظرافت و زیبایی که در محیط ایجاد می‌نمایید، رضایت‌بخشی بیشتری را نیز رقم بزنید. کاغذ دیواری باید بر اساس ابعاد اتاق، میزان نور محیط و هماهنگی آن با چیدمان و سبک دکور اتاق خواب، انتخاب شود. از دیگر موارد دارای اهمیت، رنگ و طرح کاغذ دیواری است که در ادامه به توضیحات آن‌ها می‌پردازیم.

چه نوع کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب است

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

همانطور که می‌دانید نقش رنگ‌ها بر روحیات، احساسات و روابط افراد انکار ناپذیر است و تأثیر بسزایی دارد. بنابراین اگر تمایل دارید تا اتاق خواب شما آرامش کافی را برایتان مهیا نماید، باید به رنگ پوستر دیواری اتاق خواب  و یا کاغذ دیواری اتاق خواب خود دقت کنید. از کاغذ دیواری با رنگ‌های خنثی، سرد و یا پاستلی استفاده کنید. کاغذ دیواری اتاق استراحت باید به رنگی باشد تا با سن شما همخوانی داشته باشد. پس به فرآیند خواب و آرامش درونی شما کمک می‌کند.

انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ‌های گرم، سبب ایجاد فضایی گرم و صمیمی می‌شوند که انرژی و هیجان بالایی را در افراد ایجاد می‌کنند. انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب با رنگ‌های گرم، ممکن است خوابیدن شما را دچار مشکل کند و از شما سلب آرامش کند. ولی اگر تمایل شما به بهره‌گیری از رنگ‌های گرم در اتاق خو‌ابتان هست، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های گرم با سرد بهره ببرید. توجه داشته باشید که رنگ مورد استفاده در کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر قطعاً متفاوت با کاغذ دیواری اتاق کودک خواهد بود. شما باید به این نکات توجه بیشتری داشته باشید تا به بهترین نحو کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنید.

چه طرحی مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب است؟     

ابتدا باید در نظر داشته باشید که هر طرحی که برای کاغذ دیواری اتاق استراحت خود در نظر می‌گیرید، جلوه و نمای متفاوتی در فضا ایجاد می‌نماید. بنابراین با در نظر گرفتن علاقه و سلیقه خود، طرح مناسب برای کاغذ دیواری را انتخاب کنید. نمونه‌هایی چون: طرح‌های انتزاعی، طرح‌های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت، طرح‌های کلاسیک، طرح‌های هندسی، برای استفاده در اتاق خواب گزینه‌های مناسب هستند.

چه طرحی مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب است

یکی از مزیت‌های استفاده از کاغذ دیواری طرح‌دار، ایجاد تنوع و جلوگیری از یکنواختی است. طرح‌های زیبایی که بر روی کاغذ دیواری وجود دارند، سبب جذابیت بیشتر اتاق خواب می‌شوند. این طرح‌ها بسته به نوع شکل آن‌ها، گاهاً می‌توانند محیط را بزرگ‌تر و یا کوچکتر از آنچه هست نشان دهند. بنابراین برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را برای کاغذ دیواری اتاق خواب خود داشته باشید، باید به نوع طرح کاغذ دیواری نیز توجه کنید. باتوجه به سنین و جنسیت افراد خانه، طرح ها متفاوت انتخاب می‌شوند. شما باید این موارد را نیز در انتخاب طرح موردنظرتان لحاظ کنید.

معرفی طرح‌های انتزاعی کاغذ دیواری اتاق خواب

این نوع طرح بیشتر در اتاق خواب‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طرح‌های خاص موجب جلب توجه بیشتر می‌شود. شاید ممکن است در فرآیند خوابیدن مشکل ایجاد نمایند. بنابراین بهتر است از این نوع طرح‌ها در مقیاس بزرگ و فقط در دیوار پشت تخت خواب استفاده شود. سایر دیوارها به صورت ساده و تک رنگ باقی بمانند و یا از طرح‌های ریز و بسیار ساده در آن استفاده شود. در این صورت است که کاغذ دیواری اتاق خواب و یا پوستر دیواری اتاق خواب زیبایی خود را بیش از قبل به نمایش خواهد گذاشت.

معرفی طرح‌های انتزاعی کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح‌های گل‌دار و برگرفته شده از طبیعت در کاغذ دیواری اتاق خواب

این نوع کاغذ دیواری از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و به سبب زیبایی و آرامشی که در خود نهفته دارند، گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق خواب به شمار می‌روند. این نوع طرح‌ها طرفداران بی‌شماری دارند. در نهایت فضای اتاق خواب را غیر رسمی و خودمانی‌تر نشان می‌دهند. وجود عناصر الهام‌بخش طبیعت در استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه بسیار طرفدار دارد. این طرح ها برای اتاق خواب زن و شوهر و یا اتاق خواب عروس و داماد بسیار مناسب محسوب می‌شود. همچنین پوستر دیواری سه بعدی موجود در رونیا نیز دارای طرح های گل است که برای اتاق خواب نیز کیس مناسبی می‌باشد.

طرح‌های گل‌دار و برگرفته شده از طبیعت در کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح‌های کلاسیک در کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر موافق دکوراسیون و استفاده از تلفیق طرح‌های کلاسیک و لوکس در کنار هم هستید و دوست دارید فضای اتاق خواب شما رسمی‌ به نظر برسد، این کاغذ دیواری کلاسیک انتخاب مناسبی است. کاغذ دیواری با طرح‌های کلاسیک از پر طرفدارترین طرح های بازار هستند که دو نوع عمده آن، طرح‌های داماسک و طرح‌های راه راه است. کاغذ دیواری اتاق خواب  هایی که دارای سبک کلاسیک هستند باید حتماً دارای طرح کلاسیک باشند. شما می‌توانید برای اتاق خواب خود از کاغذ دیواری کلاسیک و پوستر دیواری کلاسیک موجود در فروشگاه ما استفاده کنید.

استفاده از طرح‌های هندسی در کاغذ دیواری اتاق خواب

خطوط و طرح‌های هندسی بیشتر در دکوراسیون‌هایی به سبک مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل از طرح ها در دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک کاربرد چندانی ندارند. بنابراین اگر فضای اتاق خواب شما مدرن و به سبک امروزی طراحی شده است، کاغذ دیواری با طرح‌های هندسی می‌تواند انتخاب به جایی باشد. پس حتماً در سبک مدرن خود از کاغذ دیواری اشکال هندسی و پوستر دیواری چوب، پوستر دیواری سنگ استفاده کنید.  کاغذ دیواری اتاق خواب نوجوانان و زن و شوهر ها و همه سنین می‌توانند از این طرح ها در دکور اتاق خود استفاده کنند.

انتخاب اندازه مناسبطرح کاغذ دیواری اتاق خواب

علاوه بر انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری، اندازه طرح و شکل رسم شده بر روی آن نیز اهمیت دارد. انواع کاغذ دیواری طرح‌دار را می‌توان به دو گروه: کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک و کاغذ دیواری با طرح‌های بزرگ، طبقه‌بندی کرد. در ذیل اندازه های مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم که در کدام فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک

اگر اتاق خواب کوچکی دارید، کاغذ دیواری با طرح‌های کوچک را انتخاب کنید. طرح‌های کوچک و ظریف، جلوه‌ای لطیف به اتاق خواب شما می‌بخشند و فضای اتاق را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهند. در نظر داشته باشید که طرح‌های ریز و کوچک، کمتر جلب توجه می‌کنند. شما می‌توانید آرامشی که به دنبال آن هستید را در اتاق خواب خود بیابید.

کاغذ دیواری با طرح‌های بزرگ

طرح‌های بزرگ در کاغذ دیواری به نسبت طرح‌های کوچک، جذابیت بیشتری دارند. اما باید در نظر داشته باشید که این نوع طرح‌ها معمولاً فضای اتاق را کوچکتر نشان داده و توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند. این موضوع ممکن است سبب شود تا شما نتوانید به راحتی به خواب بروید. پس برای اتاق خواب های بزرگ خود حتماً از این کاغذ دیواری ها استفاده کنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح عمودی یا افقی

استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی باعث می‌شود تا سقف اتاق بلندتر و طرح‌های افقی عرض اتاق را بیشتر از آنچه هست، نشان دهند. بنابراین اگر سقف اتاق استراحت شما کوتاه است، بهتر است از طرح‌های عمودی استفاده کنید. همچنین اگر اتاق شما عرض کمی دارد، استفاده از طرح‌های افقی گزینه خوبی محسوب می‌شود.

جنس و بافت مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

جنس و بافتی برای کاغذ دیواری مناسب است که نور را منعکس نکند. این موضوع باعث می‌شود تا نور به چشمان شما برخورد نکند و هنگام استراحت کردن، اذیت‌ نشوید. از دیگر نکات مؤثر در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب، هزینه و بودجه‌ای است که به آن اختصاص می‌دهید. چرا که ممکن است کاغذ دیواری که مد نظر شماست از نظر هزینه‌ای با سلیقه و انتظار شما تناسب نداشته باشد.

شما می‌توانید از بین جنس های پی وی سی و نانوون موجود در فروشگاه رونیا یکی را برگزینید. ما سایر جنس ها را نیز به شما ارائه می‌کنیم. شما می‌توانید از بین مدل های متنوع کاغذ دیواری اتاق خواب موجود در فروشگاه ما جنس موردنظرتان را انتخاب کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن خرید میکروسمنت پودری خرید میکروسمنت پودری 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی مزیت کاغذ دیواری خال خالی مزیت کاغذ دیواری خال خالی کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟ ضخامت پارکت لمینت چه تاثیری بر کارایی آن دارد؟ راه‌ های افزایش طول عمر پارکت لمینت راه‌ های افزایش طول عمر پارکت لمینت بهترین کفپوش برای مکان‌ های مرطوب کدام است؟ بهترین کفپوش برای مکان‌ های مرطوب کدام است؟ آیا پارکت لمینت ها عایق حرارت هستند؟ آیا پارکت لمینت ها عایق حرارت هستند؟ نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مهد کودک نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مهد کودک به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم؟ به جای کاغذ دیواری از چی استفاده کنیم؟ بررسی روش‌هایی برای جداسازی آشپزخانه از پذیرایی بررسی روش‌هایی برای جداسازی آشپزخانه از پذیرایی استفاده از ترفندهای طراحی برای بلند نشان دادن سقف کوتاه استفاده از ترفندهای طراحی برای بلند نشان دادن سقف کوتاه ترازبندی سطح کف ساختمان با پارکت ترازبندی سطح کف ساختمان با پارکت تأثیر رنگ گرم و سرد در دکوراسیون داخلی خانه تأثیر رنگ گرم و سرد در دکوراسیون داخلی خانه
نمایش همه
علاقه مندی ها ()