سبد خرید 0

آیا میدانید هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 9 ارديبهشت 1399 در ساعت 4 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟  این سوالی است که باید پیش از خرید کاغذ دیواری به آن پاسخ داده شود. اگر بدون اطلاع از متراژ رول کاغذ دیواری مبادرت به خرید آن نمایید ممکن است متحمل هزینه های اضافی گردید و با دور ریزهای زیادی از کاغذ دیواری خریداری شده مواجه شوید.

این امر دقیقا همانند زمانی است که برای دوخت لباس، پارچه مورد علاقه تان را خریده اید ولی از اندازه مورد نظر آگاهی ندارید. به احتمال زیاد پارچه شما کم و یا زیاد باشد و هر دو مورد شما را آزرده کرده و یا به دردسر می اندازد.

در مورد کاغذ دیواری وضعیت بسیار حساس تر است چرا که ارزش این کالای لوکس بسیار بیشتر از پارچه بوده و قیمت بیشتری نیز دارد و طبیعتا نتایج منفیِ حاصل از سهل انگاری در خصوص متراژ آن نیز شدیدتر خواهد بود. در مقاله پیش رو این مسئله که هر رول کاغذ دیواری چند متر است را به تفصیل شرح می دهیم.

کاغذ دیواری اجرا شده

طول و عرض رول های کاغذ دیواری

شرکت های مختلف رول های متفاوتی از انواع کاغذ دیواری را تولید کرده و به بازار فروش عرضه می کنند. با این حال رول هایی با عرض 53 سانتی متر به وفور در بازار یافت شده و در صورت نیاز می توانید نسبت به خرید رول کاغذ دیواری مورد نظر اقدام کنید.

طول ده متر نیز مناسب ترین رقم به کار رفته در خصوص متراژ بندی رول های مورد نظر است. با  این حال در بازار شاهد رول هایی با عرض 70، 100 و حتی 106 سانتی متر و طول 15 متر نیز هستیم با این حال رول هایی با عرض 53 سانتی متر کمترین میزان دور ریز را در میان سایر متراژ رول کاغذ دیواری خواهند داشت.

رول هایی که دارای عرض و طول بیشتری هستند کم هزینه تر می باشند اما امکان تحمیل هزینه مازاد بر نیاز را نیز به دنبال دارند. به هر حال استفاده از رول هایی با عرض 53 سانتی متر متداول تر است و تجربه ثابت کرده است که این رول ها نصب راحت تر و تعمیرات ساده تری را به دنبال دارند.

طول و عرض کاغذ دیواری

متراژ رول کاغذ دیواری بر حسب متر مربع

اگر اطلاعات اندکی هم در خصوص ریاضی داشته باشید باز به راحتی قادر خواهید بود متراژ هر رول را بر حسب متر مربع نیز محاسبه کنید. میپرسید چرا؟ به علت اینکه اطلاع از متراژ هر رول زمانی به کار شما می آید که بتوانید آن را بر حسب متر مربع محاسبه نموده و برای دیوار مورد نظر خود به کار گیرید.

در صورتی که رول هایی با عرض 53 سانتی متر و طول 10 متر را خریداری کرده اید می توانید با یک رول، 5.3 متر مربع از یک دیوار را پوشش دهید. بهتر است پیش از خرید کاغذ دیواری مورد نظر، مساحت دیوارهای منزل و یا محل کاری که قصد کاغذ دیواری نمودن آنرا دارید به صورت دقیق محاسبه نمایید.

محاسبه مساحت دیوار بر حسب متر مربع

در مرحله بعد باید متراژ دیوار مورد نظر را محاسبه کنید. متراژ دیوارهای یک ساختمان اگر دارای ارتفاع یکسان باشند به راحتی قابل اندازه گیری است در غیر این صورت باید مدت زمان بیشتری را صرف محاسبه دقیق مساحت دیوارها برحسب متر مربع نمایید.

برای محاسبه متراژ دیوارها باید هر دیوار را که دارای یک قالب خاص است به صورت جداگانه در نظر بگیرید. به عنوان مثال ممکن است یک دیوار دارای عرض سه متر و دیوار دیگر دارای عرض پنج متر باشد و هر دو دیوار دارای ارتفاع یکسان باشند. به عنوان مثال می توان سه متر را برای ارتفاع در نظر گرفت. دیوار اول دارای نه متر مربع مساحت است و دیوار دوم پانزده متر مربع می باشد.

محاسبه مساحت پنجره در کاغذ دیواری

مساحت پنجره ها را از مساحت دیوار کم کنید

یکی از مسائلی که در زمان اندازه گیری دیوار باید به آن توجه کنید پنجره ها و یا موارد دیگری هستند که نباید با کاغذ دیواری پوشش داده شوند. ممکن است قالب گیری خاصی برای نصب تابلو و یا موارد دیگر بر روی دیوار وجود داشته باشد که قصد پوشش آن قسمت را نداشته باشید.

باید طول و عرض پنجره و یا قالب محل نصب تابلو و ... را در یکدیگر ضرب نموده و حاصل را از مساحت دیوار کم کنید. به عنوان مثال اگر پنجره دارای طول 3 متر و عرض 2 متر می باشد، شما باید 6 متر را از مساحت کلی دیوار مورد  نظر کم کنید. اگر مساحت دیوار، پانزده متر مربع است، کاغذ دیواری مورد نیاز برای پوشش آن، نه متر مربع خواهد بود.

محاسبه اعداد اعشاری برای خرید کاغذ دیواری

زمانی که در حال محاسبه تعداد رول های مورد نیاز برای پوشش دیوار هستید ممکن است حاصل ضرب و تقسیم های به دست آمده یک عدد اعشاری باشد. به عنوان مثال ممکن است به عددی همچون عدد 4.4 رول برای پوشش دیوار دست پیدا کنید. در چنین شرایطی شما ناچار به خرید 5 رول از کاغذ دیواری مورد نظر خواهید بود.

نگران نباشید! میزان باقی مانده را می توانید در شرایط مطلوبی نگهداری کنید و در زمان مناسب از آن استفاده نمایید، چرا که انواع کاغذ دیواری به مرور زمان دچار آسیب های جزئی تا جدی می شوند و با توجه به یکسان بودن طرح های موجود بر روی آن می توانید از رول های باقی مانده استفاده کنید.

 

قیمت رول کاغذ دیواری

قیمت این محصول لوکس با توجه به موارد متعددی مشخص می گردد؛ کشور سازنده، جنس محصول، دوام و کیفیت آن، رنگ و طرح دیوار پوش و مواردی از این قبیل تعیین کننده قیمت نهایی آن هستند.

امروزه فروش کاغذ دیواری در یک سطح مناسب صورت می گیرد و این امر به رقابتی شدن بازار آن کمک می کند. رقابتی شدن بازار از ارائه قیمت های غیر واقعی توسط برخی از فروشندگان به صورت انحصاری جلوگیری کرده و قدرت انتخاب بیشتری را در اختیار مشتری قرار می دهد.

وب سایت رونیا با ارائه انواع کاغذ دیواری لوکس، اسپرت، ساده، سه بعدی، فانتزی، برجسته، الیاف بافت نشده، الیاف طبیعی، پی وی سی و ... دنیایی از محصولات متنوع را در اختیار شما قرار داده است. شما می توانید قیمت کاغذ دیواری را در انواع مختلف آن در این وب سایت مشاهده نمایید.

خانه کاغذ دیواری شده

خرید رول کاغذ دیواری

خرید اینترنتی کاغذ دیواری بهترین گزینه ممکن برای انتخاب یک محصول متفاوت و منحصر به فرد است. دنیای مجازی به شما اجازه انتخاب و گزینش از میان صدها و هزاران طرح مختلف را می دهد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت رونیا برترین طرح ممکن را انتخاب نموده و آن را خریداری نمایید.

تمامی محصولات این فروشگاه اینترنتی از گارانتی معتبر و چندین ساله برخوردار بوده و علاوه بر تولید کننده توسط فروشنده نیز ضمانت می شوند. شما می توانید هم اکنون برای دریافت هر گونه مشاوره مرتبط با خرید کاغذ دیواری با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس بگیرید. مشاوران ما شما را در خصوص یک خرید مطمئن و موفق یاری خواهند نمود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()