سبد خرید 0

ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

10 / 10
از 1 کاربر

محصولات مرتبط

« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 6 ارديبهشت 1402 در ساعت 19 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

خانه جایی است که در آن احساس آرامش می کنیم و پس از یک روز کاری شلوغ و طولانی، به آن پناه می بریم. همه ما دوست داریم خانه ای با دکوراسیون داخلی زیبا داشته باشیم اما گاهی محدودیت های مالی و فضای موجود، موانعی را بر سر راهمان قرار می دهند. دکوراسیون داخلی با نبوغ و خلاقیت گره خورده است و این بدان معناست که همیشه راهی برای یافتن ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون وجود دارد. ما در این مقاله به سراغ طراحان مطرح دنیا رفته ایم و از آنها در خصوص ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون بخش های مختلف خانه، کمک خواسته ایم. در ادامه ایده هایی را مرور خواهیم کرد  اجرای آنها بدون هزینه های هنگفت در خانه امکان پذیر است!

 

ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون: آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است. یک آشپزخانه زیبا اهالی خانه را به سپری کردن زمان بیشتر در این محیط تشویق می کند و این امر می تواند در سلامت و روحیه خوب اعضای خانه نیز تاثیر بگذارد. برای خلق یک آشپزخانه زیبا، طراحان داخلی بر خلوت بودن فضا تاکید دارند. سعی کنید تا جایی که امکان دارد ظرف ها، قابلمه ها و حتی دستگاه های برقی آشپزخانه خود را در کابینت ها و محفظه های دربسته قرار دهید. از قرار دادن تعداد زیادی ظرف در معرض دید خودداری کنید.  تنها ظرف هایی که از نظر بصری زیبا هستند و جنبه تزیینی دارند را در قفسه های باز و ویترین های شیشه ای قرار دهید.

ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: آشپزخانه

 

دیوار های آشپزخانه، به خصوص دیوارهایی که در نزدیکی گاز، کابینت ها و سینک قرار دارند، همیشه در معرض آغشته شدن به روغن و لکه های غذا هستند. این در حالی است که نصب کاشی بر روی این دیوار ها می تواند هزینه های بازسازی را افزایش دهد. کاغذ دیواری های قابل شستشو در طرح ها و رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شوند و می توانند بهترین انتخاب برای این بخش از آشپزخانه باشند. معمولا برای آشپزخانه کاغذ دیواری ساده توصیه می شود تا از نظر بصری، آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد. با این حال اگر فاصله بین کابینت های فوقانی و زیرین زیاد است، انتخاب کاغذ دیواری های طرح دار بلامانع می باشد. به طور خاص، شما می توانید از کاغذ دیواری های طرح دار برای دیوار پشت گاز و هود، مانند طرح فوق، استفاده کنید. با این کار یک دیوار کانونی در آشپزخانه خود خواهید داشت. این دیوار می تواند آشپزخانه شما را بزرگتر جلوه دهد.  

ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: آشپزخانه

 

در میان سایر ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه باید به استفاده از رنگ های شاد و جذاب، مانند زرد، سبز و قرمز اشاره کنیم. این تضاد رنگی به ویژه در آشپزخانه هایی که با رنگ های روشن و سرد (مانند سفید یا خاکستری) تزئین شده اند، می تواند تعادل بصری ایجاد کند. به عنوان مثال، شما می توانید مانند طرح فوق، یخچال، گاز و سایر لوازم برقی را با رنگ هایی شاد انتخاب کنید. همچنین در صورتی که در آشپزخانه خود جزیره دارید، طراحان استفاده از لوسترهای سقفی آویزان و بلند را برای تاکید بیشتر بر این بخش از آشپزخانه، توصیه می کنند.

ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: آشپزخانه

 

ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون: پذیرایی

 اکثر ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون پذیرایی، به دیوارهای این فضا تاکید دارند. دیوارها بخش بزرگی از فضا را پوشش می دهند و می توانند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی آن داشته باشند. در اتاق پذیرایی، ایجاد یک الی دو دیوار کانونی، فضا را کاملا دگرگون می سازد. نکته جالب توجه این است که ایجاد چنین دیواری، معمولا هزینه زیادی در بر ندارد.

 شما می توانید با کمک کاغذ دیواری ها، یک دیوار خاص را پوشش دهید. برای این کار باید با توجه به رنگ بندی، سبک و موتیف های اتاق، از میان دنیای متنوعی از طرح ها و رنگ ها، کاغذ دیواری ایده آل خود را انتخاب کنید و یک الی دو دیوار را با آن بپوشانید. این کار هزینه چندانی برایتان در بر ندارد اما می تواند تاثیر بسیار زیادی بر فضای پذیرایی داشته باشد. شما می توانید برای این کار دیوار روبروی درب ورودی، دیوار پشت تلویزیون و یا یک دیوار کاملا خالی را انتخاب کنید. قرار دادن کنسول های پایه بلند، آینه و تابلوهای هنری در کنار کاغذ دیواری پذیرایی (مانند تصویر زیر) به خلق نقطه کانونی کمک می کند.  

 ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: ورودی خانه

 

مقاله: نحوه محاسبه قیمت کاغذ دیواری خانه 100 متری

زمانی که در خصوص ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون پذیرایی صحبت می کنیم، نباید اثر الگوها و بافت ها را نادیده بگیریم. شما با کمک موتیف ها، رنگ ها و بافت های مختلفی از پارچه ها، می توانید تغییر قابل توجهی در فضا ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک کاناپه رنگ روشن در کنار کوسن هایی با تنالیته رنگی مناسب با فضا، جلوه بسیار بهتری دارد تا کاناپه ای که کاملا خالی در گوشه ای از اتاق رها شده باشد. به شکل مشابه ترکیب کاغذ دیواری های طرح دار و کاغذ دیواری های ساده و شیک، با رنگ و الگوی کاملا مرتبط، می تواند پیوستگی دلنشینی در فضا ایجاد کند. نمونه ای از این طرح موفق را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

  ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: پذیرایی

جدا کردن فضای پذیرایی و ناهارخوری

یکی دیگر از ایده های خلاقانه و کم هزینه برای ایجاد فضایی متفاوت در پذیرایی استفاده از لوسترهای مناسب است. این موضوع به خصوص برای افرادی که مساحت خانه هایشان کم است و مایل هستند فضای پذیرایی و ناهارخوری را از هم جدا کنند، اهمیت دارد. برای آنکه فضای ناهارخوری را از سایر بخش های خانه مجزا کنید، می توانید از لوسترهای آویزان در بالای میز ناهارخوری استفاده کنید. هرچه این لوسترها به میز نزدیک تر باشند، اثر بصری فضای کانونی ایجاد شده بر روی میز متمرکز تر خواهد بود. نمونه ای از اجرای موفقیت آمیز چنین طرحی را در تصویر زیر مشاهده می کنید. علاوه بر انتخاب هوشمندانه لوستر، در این طرح به پیوستگی میان بافت و رنگ کاغذ دیواری ها با پرده ها و همچنین سایر المان های اتاق نیز توجه کنید. با این کار، شما می توانید یک گوشه از سالن پذیرایی را به ناهارخوری اختصاص دهید و فضایی کاملا متفاوت و دنج را برای خود و مهمانانتان خلق کنید.

مطالعه کنید: کاغذ دیواری پشت تلویزیون چه رنگی خوبه

 ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: ناهارخوری

 

ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون: اتاق خواب ها را فراموش نکنید!

اگر به دنبال ایده های خلاقانه و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، توجه شما را به دیوار پشت تخت معطوف می کنیم. این دیوار برای طراحان داخلی اهمیت بسیار زیادی دارد و نقطه کانونی اتاق خواب محسوب می شود. انتخاب کاغذ دیواری های طرح دار، پوسترهای دیواری و یا کاغذ دیواری های ساده با رنگی متفاوت برای این دیوار، در اکثر طرح های مطرح در سال 2022 و 2023 توصیه شده است.

 ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: اتاق خواب

پرفروش ترین طرح کاغذ دیواری اتاق خواب 

در اتاق خواب های کوچک، طراحان استفاده از قفسه های شناور را برای دیوار بالای تخت خواب توصیه می کنند. قفسه های شناور نه تنها از نظر بصری جذاب هستند، بلکه می توانند به عنوان یک فضای مفید، مشکل کم جایی را برایتان برطرف کنند. دیوارهای کانونی زمانی زیبا و اثر گذار هستند که چیدمان فضا، تقارن را رعایت کنند. یعنی تخت و پاتختی ها در مرکز دیوار قرار گیرند. در اتاق خواب های کوچک، این امر امکان پذیر نیست. شما ممکن است مجبور باشید تخت را در یک گوشه از اتاق قرار دهید. در این صورت، به جای دیوار کانونی می توانید یک کنج کانونی در اتاق خود داشته باشید. شما میتوانید تنها محدوده تخت را با یک کاغذ دیواری متفاوت بپوشانید و یا دو دیوار نزدیک تخت را به طور کامل، مجزا سازید. برای طراحی داخلی اتاق خواب کودکان طراحان همین الگو را با انتخاب رنگ های روشن و فانتزی تر توصیه می کنند.

  ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: اتاق خواب کوچک 

اتاق خواب مدرن خود را با رعایت این یک اصل طراحی کنید!

اگر به دنبال ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون اتاق خود در سال جدید هستید و به سبک مدرن علاقه مندید، توصیه ما به شما انتخاب تخت خواب و مبلمان کم ارتفاع است. در طراحی های سبک مدرن ارائه شده برای سال 2023، تخت خواب و سایر مبلمان اتاق در ارتفاع پایین طراحی شده اند تا با افزودن عمق بیشتر به اتاق و بلند تر جلوه دادن سقف آن، فضایی متفاوت و شیک را خلق کنند. نمونه ای از چنین طرحی را در تصویر زیر مشاهده می کنید. با توجه به اینکه چارچوب تخت از جنس چوب با رنگی تیره است، طراحان با انتخاب یک کاغذ دیواری با طرح های انتزاعی و محو، از بسته شدن فضا و کوچک جلوه کردن آن، جلوگیری کرده اند.

 ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل: اتاق خواب مدرن 

 

کلام آخر

ما در این مقاله ایده های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون بخش های مختلف خانه را مرور کردیم. اکثر این ایده ها با صرف اندکی هزینه قابل اجرا هستند و می توانند تاثیری شگرف در طراحی داخلی فضای خانه شما داشته باشند. به عنوان مثال، تغییر رنگ دیوارها، استفاده از کاغذ دیواری های مناسب در اتاق خواب یا آشپزخانه، اضافه کردن یک الی دو لوستر خاص به فضای پذیرایی و یا اضافه کردن المان های تزئینی مانند کوسن ها و گلدان ها، تغییرات بسیار کم هزینه ای هستند که می توانند فضای خانه را کاملا دگرگون سازند.

با محصولات رونیا از محل کار و زندگی لذت ببرید

قیمت کاغذ دیواری خانه 100 متری

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار معایب و محاسن کفپوش پشت چسب دار هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 هزینه های اصلی بازسازی خانه در سال 1402 ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش ایده‌ی جذاب پوشاندن دیوارهای خراب با دیوارپوش نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک نحوه چیدمان و انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ امسال کدوم طرح های کاغذ دیواری مده؟ شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب شیوه ترکیب کاغذ دیواری ساده و گلدار برای اتاق خواب ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل ایده های خلاقانه و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا دکوراسیون پذیرایی با جدید ترین کاغذ دیواری روز دنیا آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ آیا نباید کل دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کرد؟ کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت کاغذ دیواری خاص و مجلل مناسب دفتر وکالت نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن نکات مهم زیرسازی دیوار گچی برای کاغذ دیواری+ روش‌های انجام آن خرید میکروسمنت پودری خرید میکروسمنت پودری 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید 3 نکته پنهانی در انتخاب کاغذ دیواری راهرو که باید بدانید کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ کدام دیوار خانه را کاغذدیواری کنیم؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ از پارکت لمینت شیاردار (V-Groove) در کجاها استفاده می شود؟ کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری سورمه ای، انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی مزیت کاغذ دیواری خال خالی مزیت کاغذ دیواری خال خالی کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار کاغذ دیواری اکلیلی و شاین دار مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای مزایا و معایب پارکت لمینت نسکافه ای
نمایش همه
علاقه مندی ها ()