سبد خرید 0

مزایا و معایب دیوارپوش در دکوراسیون داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 13 ارديبهشت 1399 در ساعت 7 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 8 )

دیوارپوش با توجه به نوع دیوارپوش و کاربرد آن در قسمت های مختلف از ساختمان هایی که کاربری متفاوتی دارند تعیین می گردد. در واقع استفاده از انواع دیوارپوش در دکوراسیون داخلی مدرن با کاربردی گسترده سبب بهره مندی از مزایای متعدد آن می شود که گاهی می تواند معایب آن را تحت پوشش قرار دهد و با انتخاب نوع درست دیوارپوش، معایب آن قابل اغماض خواهد بود.

دیوارپوش چیست؟ مزایا و معایب آن !

در واقع دیوارپوش به عنوان یکی از عناصر متفاوت در پوشاندن دیوارها و جلوه دهی به دکوراسیون داخلی ساختمان ها  اهمیت دارد. این نوع پوشش دیواری با عنوان دیوارکوب هم شناخته می شود و می توان از آن برای انواع فضای مسکونی، تجاری، اداری استفاده کرد. اگر کاربرد انواع مختلف از این محصول با بررسی تخصصی مزایا و معایب دیوارپوش بر اساس اصول درست دکوراسیون داخلی انتخاب شوند می توانند فضای بی روح دیوارها را به شکل مناسبی روح بخشیده.


انواع دیوارپوش را می توان به لحاظ جنس ساختاری و کاربردی که دارند طبقه بندی کرد. دیوارپوش ها در انواع مختلف شامل نوع ام دی اف و پی وی سی می باشند. انواع دیوارپوش های دیگر شامل دیوارپوش چرمی، دیوارپوش چوبی، دیوارپوش سه بعدی، سنگی، آلومینیومی، شیشه ای نیز هستند. مزایا و معایب دیوارپوش در انواع مختلف متفاوت می باشد که می توان آنها را دسته بندی کرده و برای محیط های مختلف انواع پرکاربردتر و مناسب تر را انتخاب و نصب کرد.

دیوارپوش پی وی سی ICE کد SW063

دیوارپوش طرح چوب پی وی سی

دیوارپوش های پی وی سی از انواع رایج دیوارپوش می باشند که دارای مزایای زیادی به هنگام استفاده و پس از نصب هستند. مزایا و معایب دیوارپوش پی وی سی شامل:

کاربرد گسترده ای برای این نوع دیوراپوش ها وجود دارد به گونه ای که در حمام، اتاق ها و یا هر مکانی قابل استفاده می باشند زیرا دارای مقاومت بالایی در برابر آب و آتش بوده وهمین طور در برابر رطوبت نیز استحکام مطلوبی از خود نشان می دهند. مقاومت بالا در برابر حرارت و همچنین طور طول عمر بالایی که به عنوان مزایای دیوارپوش پی وی سی دیده می شود سبب شده که پس از استفاده طولانی مدت از این دیوارپوش شکل ظاهری و استحکام آنها حفظ شده و تازگی و زیبایی خود را همیشه داشته باشند. در ضمن این نوع از دیوارپوش دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشد که در تعداد کمی از دیوارپوش ها قابل مشاهده است از این رو با در نظر گرفتن مزایای زیاد این نوع دیوارپوش قابلیت استفاده از آن گستره زیادی دارد.

خرید دیوارپوش 

از آنجایی که خرید دیوارپوش های پی وی سی دارای تنوع در طرح و رنگ می باشند از این رو می توان آنها را در دکوراسیون های داخلی متفاوتی استفاده کرد و با توجه به سلیقه افراد قابلیت انتخاب دارند. نصب سریع و ساده این نوع دیوارپوش سبب می شود که انتخاب آن از بین سایر دیوارپوش ها راحت تر باشد. در ضمن این نوع دیوارپوش مراقبت خاصی نمی خواهد و در صورتی که قسمتی از آن آسیب ببیند به راحتی می توان آن قسمت را تعویض نمود. این نوع دیوارپوش دارای انواع سه بعدی و چاپی می باشد و قابلیت رنگ کردن و هماهنگی با هر نوع فضایی را در دکوراسیون داخلی دارد.

دیوارپوش پی وی سی ZUNICH

نصب دیوارپوش های پی وی سی

با بررسی مزایا و معایب دیوارپوش از نوع پی وی سی می توان گفت علاوه بر مزایای فراوان دارای معایبی نیز می باشد که عبارتند از:

ورق های پی وی سی به هنگام آتش سوزی موچب انتشار موادی می شوند که ممکن است افزایش حساسیت تنفسی را به دنبال داشته باشند.

به دلیل ترکیباتی که در ساختار پی وی سی وجود دارد و ممکن است به محیط زیست آسیب برساند این امر سبب شده که بسیار افراد از کاربرد آن دست بکشند.

پی وی سی به نور فرابنفش حساس می باشد و در صورتی که در طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار بگیرد ممکن است که ظاهر زیبایی آن کمی تغییر رنگ داده و محو به نظر برسد.

دیوار پوش طرح چوب مدل داتیس کد w107

دیوار پوش ام دی اف

یکی دیگر از انواع دیوارپوش نوع ام دی اف می باشد که مزایا و معایب دیوارپوش ام دی اف را نیز می توان بررسی کرده و با در نظر گرفتن عوامل مختلف اقدام به انتخاب و نصب آنها در دکوراسیون های داخلی متفاوت نمود.

از جمله مزایای دیوارپوش ام دی اف می توان گفت که دارای طرح و نقش های متنوعی بوده و برای آنها از روکش های زیبایی استفاده شده است تا قابلیت استفاده از آن گسترده شود. این نوع از دیوارپوش ها در مقابل نور خورشد دارای دوام بالایی هستند و تغییر رنگ در آنها به مرور زمان مشاهده نمی شود.

این نوع دیوارپوش های ام دی اف در برابر انقباض و انبساط می توانند مقاومت مناسبی را از خود نشان دهند.

از جمله معایب انواع دیوارپوش های ام دی اف می توان گفت که در برابر حرارت تاب مقاومت نداشته و و نسبت به عامل حرارت بسیار حساس می باشند.

دیوارپوش های ام دی اف نسبت به حرارت حساس هستند از این رو امکان استفاده از آنها در اماکنی که دارای رطوبت هستند مناسب نبوده و محدود می شود.

برای این که بتوان دیوارپوش های ام دی اف را نصب کرد نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری نسبت به برخی از انواع دیوارپوش از جمله نوع پی پی سی می باشد.

از جمله مزایای دیوارپوش پی وی سی نسبت به نوع ام دی اف بیان می شود که نوع پی وی سی قابلیت تمیز کردن و شستشو با آب را دارد اما در نوع ام دی اف این امکان وجود ندارد و شستشو با آب امکان پوسیدگی را در این نوع دیوارپوش افزایش خواهد داد.

از جمله مزایای دیوارپوش های ام دی اف نسبت به دیوارپوش های پی وی سی می توان که مقاومت بیشتری دارند در نتیجه پیشنهاد می شود در اماکنی که در آنها تردد بیشتر صورت می گیرد از دیوارپوش نوع ام دی اف استفاده شود.

 

قیمت دیوارپوش

قیمت دیوارپوش و نوع ام دی اف از دیوارپوش ها هزینه بالاتری دارد در نتیجه ممکن است به دلیل صرفه اقتصادی برای پوشاندن دیوارها از نوع پی وی سی و یا انواع دیگری از دیوارپوش استفاده شود.

مزایا و معایب دیوارپوش های مختلف از جمله انواع سه بعدی با توجه به فضای انتخابی و نوع دکوراسیونی که مورد نظر است به شکلی متفاوت در نظر گرفته می شود و با بررسی هزینه هایی که قرار است در خرید و انتخاب آن صورت بگیرد می توان بهترین را انتخاب کرد. مثلا دیوارپوش های سه بعدی فضایی روح بخش خلق می کنند و دارای وزن پایینی می باشند یا انواع دیوارپوش های سنگی جلوه ای شیک داشته و برای محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی نیز کاربرد دارند.

 خرید دیوارپوش از رونیا

در صورتی که مایل هستید تا از آخرین طرح های دیوارپوش ارائه شده توسط وب سایت رونیا دیدن نمایید می توانید با کلیک بر روی دیوارپوش به صفحه محصولات دیوارپوش رفته و پس از بررسی و انتخاب دیوارپوش مورد نظر خود نسبت به خرید دیوارپوش مد نظر خود اقدام نمایید.

ارسال نظر

خلیل سحری :
0 0
خرید پلمیری.
مدیریت :
0 0
سلام. خرید دیوارپوش پلیمیری مد نظرتان است؟
عای اکبر :
1 0
سلام‌ درسبدخرید تعداد منظور متر هست یا صفحه وهرصفحه چندسانتی متر است؟
مدیریت :
0 1
درود وقت شما بخیر مبنای محاسبه هر متر مربع لحاظ شده است. تعداد پنل برای هر کدام از محصولات دیوارپوش متفاوت است. در قسمت مشخصات فنی محصول میتوانید ابعاد هر پنل را مشاهده نمایید.
مینا :
0 2
سلام این دیوار پوش ها برای دیوارهایی که رطوبت دارن هم خوب هستند خودشان چسب دارن یا که نه باید با چسب مخصوص بچسبانیم و امکان دارد خودمان انجام دهیم یا که نه
مدیریت :
0 1
سلام وقت شما بخیر این دیوارپوش ها بر روی دیوارهایی که رطوبت دارند نیز قابل اجرا هستند و با چسب مخصوص نصب میگردند. البته بر روی سطوحی که رطوبت ندارند با چسب سلیکونی (آکواریوم) معمولی نیز قابل نصب می باشد. نصب دیوارپوش هایی که در سایت ارائه شده است بسیار آسان است و توسط خود شما قابل انجام است.
علی :
0 1
با سلام دیوار حال ما چسبیده به سرویس بهداشتی و حمام است و مقداری رطوبت همیشه در این دیوار هست هر چند ناچیز ولی همیشه گچ و رنگ و خراب میکنه. میخوام بدونم میتونم از این اجر فانتزی ها یا جنسی که مانع عبور این رطوبت بشه استفاده کنم؟ چون واقعا این دیوار من و کلافه کرده؟ پیشنهاد شما چی هست ؟
مدیریت :
0 0
با سلام و احترام دیوارپوش های ما کاملا عایق هستند و مشکل شما از نظر رطوبت دیوار کاملا برطرف خواهد کرد. البته روش نصب ما کاملا متفاوت است.
سپیده :
1 1
سلام خسته نباشید من شنیدم که دیوارپوش سوسک میاره و بعد از مدتي زیرش سوسک میوفته صحت داره؟
مدیریت :
0 0
سلام وقت شما بخیر معمولا حشرات در جاهای نمناک و تاریک زندگی میکنند ولی در صورت نصب استاندارد دیوارپوش، فضایی برای تردد حشرات وجود ندارد. اجرای غیر استاندارد و بر روی سطوح نا مناسب و مرطوب احتمال وجود حشرات را بیشتر میکند. البته نیروهای اجرایی حرفه ای فروشگاه رونیا برای تمامی موارد راهکار های مناسب آن را ارائه میدهند.
فاطمه :
0 0
سلام این دیوار پوش ها بروی دیوار اجرهم قابل اجراست متری چنده.
مدیریت :
0 0
با سلام خیر متاسفانه فقط بر روی سطح صاف قابل اجراست.
زهرا :
0 0
باسلام دیوارپوش های پی وی سی بعد ازچندوقت باعث مشکل تنفسی نمیشه؟؟من شنیدم که یه جوری سمی داره که تنفس رو به خطرمیندازه
مدیریت :
0 0
سلام وقت بخیر تمام متریال هایی که از جنس پی وی سی و مواد نفتی دیگر ساخته می شوند برای انسان مضر است ولی متاسفانه در جوامع با فرهنگ هایی که سلامتی در اولویت قرار ندارد، در انتخاب و تولید متریال ها به سلامت کمتر توجه میشود. در نتیجه برای اینکه زندگی سالم تری داشته باشیم بهتر است از دیوارپوش با متریال های طبیعی مثل چوب، چرم و ... استفاده نماییم. البته مواد پی وی سی هم دارای درجه بندی هستند و تعداد معدودی از انواع آنها قابل استفاده در فضای داخل منزل می باشند.
مقدم :
0 0
من برای فضای بین کابینتا میخوام استفاده کنم..باز برای سلامتی ضرر داره
مدیریت :
1 0
با سلام متاسفانه دیوارپوش هایی که از جنس پی وی سی ، چرم و متریال های اینگونه نولید می شوند قابلیت استفاده برای دیوارپوش بین کابینت را ندارند و معمولا از دیوارپوش های مخصوص بین کابینت یا کاشی استفاده می شود.
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کاغذ دیواری اتاق خواب مستر باید چه خصوصیات و ویژگی هایی به همراه داشته باشد؟ کاغذ دیواری اتاق خواب مستر باید چه خصوصیات و ویژگی هایی به همراه داشته باشد؟ فروش کاغذ دیواری با بهترین قیمت و کیفیت در شرکت رونیا فروش کاغذ دیواری با بهترین قیمت و کیفیت در شرکت رونیا عرضه و فروش طرح های جدید کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه در شرکت رونیا عرضه و فروش طرح های جدید کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه در شرکت رونیا ایده های متنوع و جذاب برای تزیین دیوار پذیرایی با کاغذ دیواری ایده های متنوع و جذاب برای تزیین دیوار پذیرایی با کاغذ دیواری چگونه کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر انتخاب کنیم؟ چگونه کاغذ دیواری اتاق خواب زن و شوهر انتخاب کنیم؟ الگوهای جذاب و فوق العاده برای انتخاب کاغذ دیواری دخترانه شیک الگوهای جذاب و فوق العاده برای انتخاب کاغذ دیواری دخترانه شیک ایده های جذاب و متنوع ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای پذیرایی ایده های جذاب و متنوع ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای پذیرایی برای دیزاین منزل خرید پوستر بهتره یا کاغذ دیواری برای دیزاین منزل خرید پوستر بهتره یا کاغذ دیواری الگوریتم های مهم برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد الگوریتم های مهم برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد طراحی جذاب و بی نظیر اتاق خواب دخترانه با کاغذ دیواری فانتزی دخترانه طراحی جذاب و بی نظیر اتاق خواب دخترانه با کاغذ دیواری فانتزی دخترانه عناصر مهم در انتخاب کاغذ دیواری خاص و لاکچری برای پذیرایی بزرگ عناصر مهم در انتخاب کاغذ دیواری خاص و لاکچری برای پذیرایی بزرگ عرضه طرح های لوکس و جدید کاغذ دیواری برای پذیرایی در شرکت رونیا عرضه طرح های لوکس و جدید کاغذ دیواری برای پذیرایی در شرکت رونیا ایده های مدرن و جذاب طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری ایده های مدرن و جذاب طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی کوچک نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی کوچک آلبوم کاغذ دیواری مای استار آلبوم کاغذ دیواری مای استار کاغذ دیواری آمریکایی را بشناسیم کاغذ دیواری آمریکایی را بشناسیم نحوه محاسبه متر مربع پارکت و کفپوش نحوه محاسبه متر مربع پارکت و کفپوش قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری قیمت کاغذ دیواری برای اتاق 12 متری وارد کننده کاغذ دیواری وارد کننده کاغذ دیواری نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قدیمی، کاشی و سرامیک نصب کاغذ دیواری بر روی کاغذ دیواری قدیمی، کاشی و سرامیک
نمایش همه
علاقه مندی ها ()