سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

گرین وال مصنوعی

10 / 10
از 1 کاربر
مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

بعضی از دیوار ها در فضای دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذارند و نقش کلیدی را در تحول و دگرگونی  محیط  دکوراسیونی ایفا میکنند. البته همیشه این فضا ها آرامش بصری را به همراه ندارند و فضایی خشک و سرد را به وجود می‌آورند. در این قسمت از سایت رونیا با محصولی منحصر به فرد آشنا خواهید شد به نام گرین وال یا دیوار سبز مصنوعی که هم در خلق خاص ترین فضا نقش خواهد داشت، هم بسیاری از جذابیت ها و حال خوب طبیعت را در محیط ایجاد میکند. افراد با وجود مشکلات و دغدغه های متنوع به دنبال محیط هایی هستند که آن ها را از فضاهای پر از استرس و خسته کننده دور کند. انتخاب المان های مناسب بری طراحی فضای نچرال مثل دیوارپوش های گرین وال میتواند یکی از راه هایی باشد که افراد بتوانند از فضای کسل و پر از استرس فاصله بگیرند، از این جهت طراحان با در نظر گرفتن تمام این نیازها دیوار سبز یا گرین وال را تولید وبه بازار عرضه کرده اند.

این محصول در گذشته با گیاهان  طبیعی بر روی دیوار رشد میافت و فضایی پر از گل و برگ های رنگارنگ و طبیعی را درفضای بیرونی ساختمان ها شکل می‌داد. البته این مدل از گرین وال نگهداری بسیار دشوار و وقت گیری داشت و البته با خرابی، سرمازدگی و آفت گیاه همراه بود که کار را سخت تر می‌نمود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیوار سبز به گونه ای تولید شده تا افراد بتوانند این نوع دیوارپوش را در هر فضایی از ساختمان چه داخل و چه خارج  مناسب با سبک دکوراسیونی استفاده کنند. گرین وال به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم میشوند که در ادامه این مقاله به گرین وال مصنوعی خواهیم پرداخت.

گرین وال مصنوعی چیست؟

گرین وال مصنوعی چیست؟ سوالی که ممکن است ذهن افرادی که این محصول را نمی‌شناسند درگیر کند. گرین وال مصنوعی نوعی پوشش گیاهی با جلوه طبیعی است که به صورت عمودی بر روی دیوارهای داخلی و یا محیط خارجی ساختمان قرار میگیرد. این نوع دیوارپوش در حال حاضر با بخشیدن حس نشاط و شادی در اکثر طراحی ها استفاده خواهد شد. دیوار سبز مصنوعی در انواع مختلف تولید، که در آن بجای گیاهان طبیعی از گل و برگ های مصنوعی استفاده می‌شود، اما لازم به ذکر است این نوع دیوارپوش با طرح هایی که دارد جلوه طبیعی و نچرالی از گیاهان  را به محیط تزریق خواهد کرد.

جنس گرین وال مصنوعی از مواد  گرانول پلی اتیلن است که از بهترین مواد اولیه نو ساخته شده . جنس پلاستیکی گرین وال مصنوعی به گونه ای است که در مقابل اشعه آفتاب مقاوم بوده، چرا که از موادUV  در ساخت آن استفاده شده است. مقاومت دیوار سبز مصنوعی به علت جنسی که دارد چه از نظر پوسیدگی و چه از نظر رنگ سبب خواهد شد بتوان ازاین نوع دیوار پوش در فضاهای بیرونی ساختمان بدون هیچ آسیب یا تغییر رنگی استفاده نمود.

گرین وال مصنوعی

انوع گرین وال مصنوعی

گرین وال مصنوعی به دو صورت پنلی و شاخه ای(ریسه ای) از گل و گیاه مصنوعی تولید میگردد.

  •  گرین وال پنلی:

دیوار سبز پنلی به صورت پنل هایی در ابعاد مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند و دیوار دکوری مورد نظر را به طور کامل پوشش میدهد.گل ها و برگ های این دیوار سبز مصنوعی پنلی بر روی سطحی شبیه به مشبک قرار می‌گیرند، این گیاهان به صورت اشکال متنوع و مختلف به شکل نر و مادگی در یک دیگر قفل می‌شوند تا بستر و سطحی بسیار شیک و زیبا مطابق سبک طراحی محیط  دکوراسیونی خلق کنند.

  • گرین وال شاخه ای:

همان گونه که از اسمش مشخص است شاخه ای از گل و گیاه مصنوعی، که به شکل ریسه هایی بر روی دیوار در کنار هم قرار میگیرند. این گرین وال مصنوعی ریسه ای به صورت شاخه های تکی و یا دسته ای به نحوه خلاقانه ای بر روی دیوارها شکل خواهند گرفت. 

گرین وال

کاربرد دیوار سبز مصنوعی

کاربرد دیوار سبز مصنوعی کاملا بستگی به سلیقه افراد و سبک طراحی ساختمان دارد. سال های قبل استفاده از این نوع دیوارپوش بیشتر به  فضاهای اداری و تجاری محدود می‌شد، اما در سال های اخیرا از دیوارپوش سبز مصنوعی در اکثر فضاهای عمومی مانند فرودگاه، سینما، رستوران، بیمارستان، دفتر کار و حتی در منازل اجرا می‌شود. میتوان گفت بیشترین کاربرد گرین وال مصنوعی در خانه ها، جهت پوشش دیوار تراس، برای افزایش زیبایی دو چندان محیط است. در کل میتوان گفت هر مکانی که نیاز به افزایش زیبایی، شادابی و تحول چشمگیر دارد استفاده از این محصول دیوارپوش گرین وال مصنوعی انتخابی عالی خواهد بود.

مزایا و معایب دیوار سبز مصنوعی                                      

دیوار سبز مصنوعی مانند هر محصولی معایب و مزیت هایی را شامل خواهد شد.

مزیت دیوارسبز مصنوعی

اصلی ترین و مهم ترین مزیتی که موجب می‌شود افراد به دنبال دیوارپوش از نوع دیوار سبز مصنوعی باشند جلوه زیبا، خارق العاده و طبیعی این محصول است. دیگر مزیت گرین وال که میتوان به آن اشاره نمود، نگهداری و شستشوی آسان است. اگر دیوار سبز مصنوعی در فضاهایی مانند محیط های باز قرار گیرد میتوان آن را به وسیله آب آبکشی نمود تا گرد و غبار از روی آن گرفته شود، اما اگر در فضاهای بسته باشد و امکان آبکشی فراهم نباشد، میتوان از از دستمال مرطوب جهت گرفتن گرد و غبار بهرمند شد.

عایق صدا و حرارت بودن دیوار سبز از مزیت های دیگر این نوع دیوارپوش سبز مصنوعی محسوب می‌شود،که این خود بدان معنی‌ست که با نصب گرین وال مصنوعی بر روی دیوار، محیطی آرامش بخش و به دور از صدا های مزاحم خواهید داشت.

معایب دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی به دلیل آن که از گل و برگ های طبیعی در آن استفاده نمی‌شود، نمیتواند مانند گیاهان طبیعی عمل کند و برای فضاهای داخلی ساختمان اکسیژنی کافی فراهم نماید. 

دیوار سبز مصنوعی

اندازه گیری دیوار جهت نصب گرین وال مصنوعی

قبل از نصب گرین وال مصنوعی اولین نکته اندازه گیری دقیق دیوار فضای مورد نظر است. ابتدا طول و عرض بخشی از دیوار را که قصد دارید آن را به وسیله گرین وال مصنوعی تزیین کنید اندازه بگیرید. توجه نمایید که در اندازه گیری دیوار حتما پرتی ها باید برآورد شود. دراین خصوص شما می‌توانید ابعاد خود را با کارشناسان ما در میان گذاشته تا با در نظر گرفتن پرتی ها متراژ فضای شما را محسابه نمایند.

جهت نصب گرین وال مصنوعی از این جهت که به صورت پنلی و یا شاخه ای باشد مهم است. گرین وال پنلی بیشترین استفاده را نسبت به ریسه ای دارند. یکی از قابلیت های جذاب دیوار سبز مصنوعی نصب بر روی هر نوع دیوار اعم از آجری، بتنی، چوبی، گچ و کناف است.

تفاوت بین گرین وال مصنوعی و گرین وال طبیعی

اگر برای شما هم این سوال به وجود آمده است که تفاوت بین دیوار سبز مصنوعی و دیوار سبز طبیعی چیست؟ باید به شما بگوییم که  گرین وال طبیعی همان طور که نام آن بیان می کند  دیواری با پوشش گیاهان زنده و طبیعی است که احساس تازگی و حس نشاط را برای یک محیط به ارمغان می آورد؛ اما گرین وال مصنوعی دیوار سبزی است که گیاهان مصنوعی آن را پوشش می دهند که هم برای استفاده در محیط های داخلی و هم برای به کارگیری در فضاهای بیرونی و خارجی بهترین گزینه هستند.

قیمت یکی از مهم ترین تفاوت های بین این دو دیوار سبز است؛ با توجه به این که گرین وال طبیعی نیاز به آب و آبیاری و نگهداری همیشگی دارد و باید زیر نظر گیاه شناس باشد هزینه های زیادی را طلب می کند؛ اما گرین وال مصنوعی نیازی به هیچگونه مراقبتی نداشته و هیچ چیزی نمی تواند آن را از بین ببرد و به راحتی قابل شست و شو می باشد و از همه مهمتر برای یک مدت طولانی هم می توان از آن استفاده کرد.

به جهت مشاهده انواع گرین وال مصنوعی ارزان و خرید این دیوارپوش ها می توانید از طریق همین سایت اقدام نمایید.

نحوه نصب گرین وال بر روی سطوح مختلف

نحوه نصب گرین وال به نسبت سطحی که دارد متفاوت خواهد بود. نصب دیوار سبز مصنوعی بر روی سطوحی همچون گج، کناف یا چوب به وسیله منگنه یا میخکوب انجام می‌شود و سطوحی مانند سیمان یا سنگ و یا هر سطح سفت و سخت از پیچ جهت نصب استفاده می‌شود.

برای تجربه نصبی عالی و تمیز در استفاده از گرین وال مصنوعی می‌توانید از رونیا، یکی از فروشگاه های تخصصی در زمینه دکوراسیون داخلی مانند کاغذ دیواری، پوستر دیواری، پارکت لمینت جناغی و غیره .... کمک بگیرید تا بهترین روش جهت نصب را اجرا نمایید. 

 گرین وال مصنوعی

خرید گرین وال مصنوعی

در خرید گرین وال مصنوعی لازم است چند نکته را مورد توجه قرار دهید.

اولین و مهم ترین موضوع دقت در انتخاب جنس این محصول است. امکان دارد بعضی از شرکت های تولید کننده به جای استفاده از مواد اولیه نو از مواد بازیافتی در گل و برگ ها استفاد کنند، که این خود موجب کاهش کارکرد و طول عمر گرین وال ها خواهد شد. فروشگاه رونیا با عرضه گرین وال هایی با بهترین مواد اولیه میتواند این اطمینان خاطر را به شما دهد تا با خیالی آسوده اقدام به خرید این دیوارپوش کنید.

دیوار سبز مصنوعی باید کاملا پر از گل و برگ باشد و فضای خالی در آن دیده نشود و به عبارتی پر پشت باشد،  بنابراین در هنگام انتخاب و خرید به تعداد گل ها و برگ های وصل شده بر روی سطح حتما دقت نمایید.

اگر قصد دارید از گرین وال مصنوعی در فضاهای بیرونی استفاده کنید و ممکن است در فضای بیرون زیر تابش آفتاب قرار بگیرد، بهتر است به داشتن مقاوت بالای UV آن در برابر تابش اشعه آفتاب توجه داشته باشید.

قیمت دیوار سبز مصنوعی

فاکتور های زیادی در قیمت دیوار سبز مصنوعی تاثیر خواهد داشت.

یکی از مواردی که میتواند بر روی قیمت این دوارپوش سبز مصنوعی اثر گذار باشد کیفیت آن است. کیفیت مواد اولیه به کار برده شده در گل و برگ ها تاثیر مهمی بر روی قیمت خواهد داشت. همانطور که در پارگراف بالا اشاره شده بعضی از شرکت ها برای آن که بتوانند هزینه تولید گرین وال مصنوعی را کاهش دهند به جای استفاده از مواد پلی اتیلن نو از مواد بازیافتی استفاده میکنند که این موضوع خود بر کاهش قیمت اهمیت خواهد داشت. همچنین باید اشاره نمود، ابعاد و تعداد پنل یا شاخه هایی که انتخاب خواهید کرد نیز به طور مستقیم تاثیر گذار خواهد گذاشت. 

گرین وال

جمع بندی

در مجموع با تولید این نوع دیوارپوش سبز مصنوعی،  قدمی بزرگ در طراحی دکوراسیون برداشته شد که استفاده از آن به مرور در حال گسترش است. استفاده از این گرین وال مصنوعی در کنار دیگر محصولات دکوراسیونی میتواند باعث دیزایینی متفاوت شود. از جمله این محصولات میتوان به کفپوش PVC، ترمووال پی وی سی و دیگر المان ها متناسب به فضا و سبک دکوراسیون اشاره کرد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()