سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

کاغذ دیواری حاشیه

10 / 10
از 1 کاربر
مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

اغلب ما کاغذ دیواری را با عنوان پوشش دهنده کامل یک دیوار می شناسیم. به گونه ای که تمام سطح بیرونی دیوار مورد نظر را بپوشاند و تنها چیزی که در مقابل دیدگان مخاطب قرار می گیرد همان کاغذ دیواری باشد. این نوع استفاده از کاغذ دیواری و با هدف پوشش کامل سطح دیوار، عام ترین نوع استفاده از کاغذ دیواری است.

اما گونه ای دیگر از کاغذ دیواری وجود دارد که در اصطلاح عامیانه کاغذ دیواری حاشیه و با اقتباس از فرهنگ غرب، بوردر نام دارد. در این مقاله شما را با کاغذ دیواری حاشیه و یا همان بوردر و همچنین مشخصات ظاهری آن ها، انواع بوردرها، کاربرد، نصب و برداشتن آن ها آشنا می سازیم.

مقصود از کاغذ دیواری حاشیه چیست؟

مقصود و منظور اصلی از نام کاغذ دیواری حاشیه در خود اصطلاح نهفته است. چرا که این نوع کاغذ دیواری به صورت یک حاشیه عمل کرده و جدا کننده دو و یا چند طرح و قسمت از یکدیگر است و بافت منظم و مرتبی به فضا می دهد.

جنس بوردرها اغلب با جنس کاغذ دیواری ها یکسان بوده و نحوه نصب آن ها نیز تفاوتی با نصب کاغذ دیواری ندارد و به همین علل آن ها را زیر مجموعه ای از انواع کاغذ دیواری می دانند و با عنوان کاغذ دیواری حاشیه معرفی می نمایند.

مشخصات ظاهری کاغذ دیواری حاشیه

مهمترین مشخصه ظاهری کاغذ دیواری حاشیه، نواری بودن آن است. اصولا حاشیه در هر جایی که باشد صورتی نواری شکل دارد. بنابراین جای تعجب نیست که این گونه کاغذ دیواری نیز در رول هایی با عرض بسیار کم تولید و عرضه می شوند.

انواع کاغذ دیواری حاشیه ممکن است دارای لبه های صاف و مسطح و یا منحنی و غیر مسطح باشند. تنوع لبه در انواع کاغذ دیواری حاشیه یکی از مهمترین ارکان زیبایی آن ها به شمار می رود که در سالیان اخیر و به ویژه در کشورهای غربی مورد توجه واقع شده است.

انواع کاغذ دیواری حاشیه

در دنیای بسیار گسترده و روبه گسترش انواع کاغذ دیواری، همواره یک مجموعه از زیر مجموعه های بسیار متنوعی برخوردار  بوده است.

طرح هایی که بر روی انواع کاغذ دیواری نقش بسته اند از طرح گل و طبیعت تا طرح های کارتونی و عروسکی و همچنین طرح های مدرن و کلاسیک، معمولی و سه بعدی، تصویری و نوشتاری، فانتزی و طبیعی و ... می توانند تشکیل دهنده تم اصلی کاغذ دیواری حاشیه باشند و متناسب با فضای مورد نظر و به ویژه کاغذ دیواری اصلی به کار روند.

کاغذ دیواری حاشیه | خرید فروش و قیمت کاغذ دیواری حاشیه

کاربرد کاغذ دیواری حاشیه

کاغذ دیواری حاشیه را می توان برای تمام ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به کار برد. بهتر است بگوییم که این نوع کاغذ دیواری بر روی هر دیواری که قابلیت نصب نوعی خاص از کاغذ دیواری را دارد نصب می گردد.

دیوار مورد نظر ممکن است با یک لایه کامل از کاغذ دیواری به صورت عام پوشش داده شده باشد و سپس از کاغذ دیواری حاشیه برای مرتب نمودن لبه های آن استفاده گردد.

ممکن است کاغذ دیواری حاشیه به گونه ای در طول و عرض دیوار به کار رود که دو قسمت مجزا و و یا دو طرح مختلف را از یکدیگر جدا کند و هر کدام را از دیگری مستقل سازد.

در زمان انتخاب و خرید کاغذ دیواری حاشیه باید به دیوار مورد نظر و همچنین کاغذ دیواری پایه دقت نموده و طرح و رنگ کاغذ دیواری حاشیه را متناسب با آن انتخاب کنید. عدم دقت در تناسب طرح و رنگ کاغذ دیواری حاشیه با کاغذ دیواری پایه یک تناقض بسیار زننده را ایجاد خواهد نمود.

نصب کاغذ دیواری حاشیه

شاید تصور کنید نصب کاغذ دیواری حاشیه بسیار کار راحتی بوده و نیاز به تخصص خاصی ندارد. اما انجام این عمل با ظرافت و دقت بسیاری همراه بوده و عدم تمرکز کافی در زمان نصب کاغذ دیواری حاشیه می تواند به طراحی کلی فضای مورد نظر آسیب جدی وارد سازد.

در کل کیفیت نصب کاغذ دیواری حاشیه به دیوار و زیر ساخت بوردر نیز مرتبط بوده و روغنی و صاف بودن آن، می تواند یک نصب راحت تر و با کیفیت بالاتر را به دنبال داشته باشد.

با این حال تنها میزان اندکی بالا و یا پایین قرار دادن بخشی از کاغذ دیواری حاشیه در حین نصب و خروج از خطوط مشخص شده، به شدت کیفیت نصب را پایین آورده و طراحی کلی دکوراسیون داخلی مورد نظر را خدشه دار می سازد.

از آنجا که کاغذ دیواری حاشیه با چسب خاص و بسیار محکمی به دیوار و کاغذ دیواری پایه می چسبد، ممکن است در حین عملیات مربوط به برداشتن کاغذ دیواری حاشیه جهت ترمیم نصب، زیر ساخت مربوطه آسیب ببیند. بنابراین بهتر است نصب آن را تنها به افراد متخصص واگذار کنید.

برداشتن کاغذ دیواری حاشیه

برداشتن کاغذ دیواری حاشیه بیش از هر چیز به زیر ساخت آن بستگی دارد. هر چقدر زیر ساخت کاغذ دیواری حاشیه صاف تر، صیقلی تر و روغنی باشد، اقدامات مربوط به برداشتن آن نیز بسیار راحت تر بوده و حتی می توان با یک سشوار ساده نیز آن را انجام داد.

اما زیر ساخت کاغذ دیواری حاشیه همیشه هم صاف و صیقلی نیست. در برخی موارد زیر ساخت مربوطه نه تنها روغنی نمی باشد بلکه دارای ناهمواری های دردسر سازی است که عملیات برداشتن کاغذ دیواری حاشیه را با چالش بسیار جدی آسیب رساندن به بوردر و زیرساخت آن مواجه می کند.

در چنین شرایطی باید وقت بیشتری صرف نمود و دیگر با یک سشوار هم نمی توانید کار را به نتیجه برسانید. باید حتما یک بخار شو تهیه کرده و با صبر و حوصله بسیاری، مبادرت به برداشتن کاغذ دیواری حاشیه از روی دیوار و یا کاغذ دیواری پایه  نمایید.

خرید کاغذ دیواری حاشیه

قیمت کاغذ دیواری حاشیه به مراتب کمتر از انواع دیگر کاغذ دیواری است. با این حال تاثیر بسیار زیادی بر طراحی داخلی یک ساختمان دارد و اگر به همراه یک کاغذ دیواری به کار رود، می تواند بهترین نتیجه ممکن را به دنبال داشته باشد.

در صورتی که قصد خرید کاغذ دیواری حاشیه را دارید، می توانید پس از بررسی انواع طرح های موجود در وب سایت رونیا، یکی از آن ها را انتخاب نموده و سپس با ورود به صفحه خرید مربوط به آن طرح، کاغذ دیواری حاشیه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

همچنین می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت رونیا تماس گرفته و کاغذ دیواری حاشیه مورد نظر خود را سفارش دهید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()